iWork azhurnohet gjithashtu me ardhjen e MacOS Sierra

kryesore e azhurnimit të mollës iwork

Suita iWork përfshin të gjitha aplikacionet e punës dhe produktivitetit të Apple. Nga Faqet tek iMovie te GarageBand. Përditësimi i fundit prek ekskluzivisht 3 aplikacionet e automatizimit të zyrës. Këto janë: Faqet, Numrat dhe Kryefjala. Ata tashmë janë azhurnuar për iOS me ardhjen e iOS 10, dhe tani që kemi sistemin e ri Mac, ata gjithashtu e bëjnë atë në versionin e tij desktop.

A doni të dini cilat janë lajmet? Vazhdoni të lexoni lajmet.

iWork lejon punën ekipore njëkohësisht

Një risi interesante që disa do të përdorin dhe të tjerë si unë mbase jo. E vetmja gjë e re është të jesh në gjendje të punosh dhe të redaktosh dokumentet dhe skedarët tanë si një ekip. Në të njëjtën kohë do të jeni në gjendje të shihni se çfarë po bën secili dhe të shtoni punën e të gjithëve. Po, është diçka e mrekullueshme dhe në fjalën kryesore ata na e treguan atë drejtpërdrejt, por në të vërtetë nuk është diçka e re që Apple bëri, Somethingshtë diçka që konkursi kishte dhe molla e kafshuar hezitonte ta prezantonte.

Më mirë vonë se kurrë, po. Ajo që më shqetëson është se ishte ndryshimi i vetëm. Vitin e kaluar aplikacionet u përmirësuan shumë dhe këtë vit ato ranë shumë shkurt. Meqenëse ata po reklamojnë shumë dhe po ndihmojnë Microsoft-in të zhvillojë Office për iOS dhe Mac, Apple mund të heqë pak iWork. Shpresoj të mos e bëjnë, sepse unë jam ekskluzivisht përdorues i Faqeve, Numrave dhe Kryesore dhe i dua.

Shpresoj dhe uroj që pak nga pak të përmirësohen dhe t'i mbajnë të azhurnuara. Nëse ata nuk planifikojnë të shtojnë më shumë veçori, të paktën nuk e bezdisin atë ose na e bëjnë të vështirë për të eleminuar tiparet, e cila nuk do të ishte hera e parë që dikush e bën atë me aplikacionet e tij.

A jeni azhurnuar tashmë në MacOS Sierra? Bëni atë sa më shpejt që të jetë e mundur, nëse vetëm për të provuar Siri në Macbook ose iMac tuaj. Nga Applelizados ne do t'ju tregojmë disa udhëzime se si të përdorni tiparet e reja të sistemit dhe të gjitha lajmet nga Apple dhe konkurrenca.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.