Pad, kjo është kulla që ata po ndërtojnë në Dubai që bazohet në një iPod

Ligji Pad James Dubai

Ndërtesa që ne do t'ju tregojmë më tej është pagëzuar si "The Pad". Kjo ndërtesë e gjatë 24-katëshe po mbaron. Eshte ndërtesa në Dubai dhe dizajni i saj bazohet në atë të një iPod të vendosur në një bankën e të akuzuarve nga Apple. Po kështu, arkitekti i The Pad ka qenë gjithashtu përgjegjës për mbushjen e tij me teknologji për ta bërë jetën më të lehtë për qiramarrësit. Ne do t'ju tregojmë më shumë: ajo ka përfshirë aq shumë teknologji sa e krahason atë me kostumin e Iron Man, personazhi popullor i Marvel.

Pad është një ndërtesë që ka qenë në ndërtim e sipër në Dubai për një kohë. Ky qytet, i cili është një nga destinacionet kryesore turistike për pazar, gjithashtu na gëzon me ndërtesën më të lartë në botë: Burj Khalifa, me një lartësi prej 823 metrash. Y në këtë linjë - jo nga lartësia - por nga emblematika dëshiron të jetë The Pad.

Dizajni i jashtëm Ligji Pad James

Ndërtimi dhe dizajni është bërë nga arkitekti popullor i Hong Kongut James Law. Nuk është hera e parë që Ligji surprizon publikun me struktura të jashtëzakonshme. Një shembull tjetër do të ishte ndërtesa e Tubit OPod, ndërtesa cilindrike prej betoni të shndërruara në shtëpi me shumë teknologji brenda.

Sidoqoftë, ai ka bërë një hap më tej me projektin e quajtur The Pad, një strukturë gjigande 24-katëshe që bazon modelin e saj në një iPod. Gjithashtu, dhe sipas komenteve nga Insider biznesit: «Pad-i synon të bashkojë teknologjinë, program dhe arkitekturën për të krijuar struktura që i përgjigjen më mirë nevojave dhe dëshirave të njerëzve të sotëm ".

lahet Ligji Pad James

Por jo vetëm surprizat e saj të jashtme, por edhe brendësia e saj do të tërheqë vëmendjen tuaj. Dhe a është se siç e përmendëm më parë, ajo është plot me teknologji në 231 apartamentet e saj që e përbëjnë atë. Të gjithë ata kanë etiketa RFID në vend të çelësave; banjo analizon dhe ofron raporte në kohë reale për shëndetin e qiramarrësve; ose një projekt i realitetit virtual në secilën dhomë i quajtur «iReality». Projekton imazhe automatikisht dhe do të ndryshojë vetë. Ideja është që të projektohen deri në një total prej 62 destinacionesh turistike në të gjithë botën.

VR Projektori Pad Dubai


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.