Java kryesore për njoftimin e ngjarjes Apple

Tim Cook

Ne jemi e martë, 7 shtator dhe po hyjmë në javën kryesore për shpalljen ose jo të prezantimit të modelit të ri të iPhone. Madje mund të jetë sot dita kur Apple shpall zyrtarisht datën për ngjarjen e tyre. Dhe është se vetëm sot kanë mbetur shtatë ditë për të arritur datën e përfolur të përcaktuar nga kompania prezantimi i iPhone 13, gjeneratës së tretë AirPods dhe Apple Watch Series 7.

Gjatë vitit të kaluar ngjarja u njoftua shtatë ditë më parë pavarësisht faktit se ajo u zhvillua në tetor për shkak të pandemisë. Këtë vit duket se do të kemi një vonesë në prezantim kështu sot ose edhe nesër mund të jenë datat kryesore për shpalljen e ngjarjes Apple.

Kanë mbetur 7 ditë deri më 14 shtator

Shumë media dhe madje edhe ne vetë kemi vënë bast në datën e depozitimit për 14 Shtator dhe jemi vetëm shtatë ditë larg nga kjo datë, kështu që është e mundur që në orët e ardhshme të kemi lajme nga Apple.

Lidhur me atë që ata do të paraqesin në këtë ngjarje, është e qartë se do të jetë modeli i ri i iPhone 13, ndoshta modeli i ri i Apple Watch Series 7 dhe ndoshta gjenerata e tretë AirPods. Nuk është e qartë nëse do të shohim ndonjë MacBook Pro të ri në këtë ngjarje apo të presim për t’i lansuar më vonë, Ajo që duket e qartë është se kjo ngjarje e re e prezantimit nuk do të transmetohet drejtpërdrejt ashtu si ato të mëparshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.