Apple merr 2 miliard dollarë, Apple Music falas për 6 muaj dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Këtë javë kemi disa lajme vërtet interesante nga bota e Apple. Pa na ngrohur kjo nxehtësi, jemi një fundjavë më shumë në rrëzë të kanionit për të ndarë me të gjithë momentet kryesore të javës në Unë jam nga Mac. Pa dyshim që këta muaj të verës do të shijojmë pushimet por ne mundemi ' t heqim sytë nga lajmet që rrethojnë botën e Apple dhe kjo është arsyeja pse sot ne do të ndajmë disa prej tyre me ju.

Lajmi i parë është padyshim rekordi i arritur nga Apple këtë javë. Po, edhe në verë ai është i aftë të kryejë bëma si kjo dhe kjo është kompania Cupertino është kompania e parë e Amerikës së Veriut që ka një vlerë tregu prej 2 trilion dollarësh, po, 2 trilionë me b.

Lista e NBA

Ne vazhdojmë me lajme të tjera të rëndësishme këtë javë dhe në këtë rast një në lidhje me Apple Music dhe 6 muaj falas për studentët. Përsëri ky promovim aktivizohet për ata që nuk kanë parapagim në shërbim dhe tani ata do të jenë në gjendje shijoni gjysmë viti shërbim falas.

Stacioni radio Beats 1 ndaloi të quhej i tillë pas pesë vjetësh që kur mbërriti zyrtarisht si një shërbim bonusi Apple Music. Në këtë rast dhe siç mund ta keni parë nëse keni hyrë në Apple Music, kompania ndryshon emrin e saj për të ndryshuar emrin e saj Mund 1 në Apple Music 1.

Ruani Gran Plaza 2

Për të përfunduar këtë përmbledhje të shkurtër të disa prej lajmeve më të spikatur të javës, ne duam të ndajmë me ju mbyllja e pacaktuar e katër dyqaneve të kompanive zyrtare në Komunitetin e Madridit. Apple do të mbyllë dyqanet nesër, e hënë, 24 gusht për të shmangur problemet me rritjen e shpërthimeve të koronavirusit dhe këto do të qëndrojnë të mbyllura deri në një njoftim tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.