Java vendimtare në betejën midis Lojërave Epike VS APPLE

Java e ardhshme bëhet një nga më thelbësore, të paktën në aspektin e luftës midis Apple dhe Epic Games. Pas shumë polemikash dhe luftimesh dialektike, video dhe reklama, autoriteti gjyqësor do të vendosë për disa çështje. Disa çështje që në këtë luftë mund të zhvendosin ekuilibrin në njërën anë ose në tjetrën në një mënyrë domethënëse.

Gjykatësi i veshur me mosmarrëveshja midis Apple dhe Epic Games duhet të vendosë javën e ardhshme për disa çështje strategjike, në këto ankesa monopoli. Ju tashmë e dini që gjithçka bazohet në kompaninë e lojërave video që pretendon këtë mbledhjen e 30% të komisionit që kompania e teknologjisë akuzon zhvilluesit për përdorimin e App Store, është abuzive.

Ri-integroni Fortnite në App Store ose lejoni përdorimin e softuerit të zhvillimit Unreal Engine nga Epic Games

Nderimi juaj, Gjykatësi i Rrethit Amerikan Yvonne Gonzalez Rogers do të vendosë nëse Apple duhet ri-integroni lojën Fortnite në App Store. Loja u eliminua nga kompania kur nuk ishte në përputhje me rregulloret e vendosura. Ju tashmë e dini që blerjet e brendshme përmes dyqanit të aplikacioneve rregullohen nga rregulla shumë specifike. Sipas Apple, askush nuk mund të thyejë rregullat, pa marrë parasysh sa i fuqishëm jeni apo edhe nëse llogaria juaj është e një llogarie të madhe. Në fakt, Lojërat Epike ai përfundoi duke humbur llogarinë e tij të zhvilluesit.

Vendimi tjetër transcendental për gjyqtarin ka të bëjë me bllokimi i mundshëm i aplikacioneve të palëve të treta të lëshuara duke përdorur softuerin e zhvillimit Epic Games Unreal Engine. Shumica e ekspertëve besojnë se vendimi i gjykatës do të synojë lejimin e atyre aplikacioneve të palëve të treta që të pranohen duke përdorur softuerin, por që nuk do të lejojë rivendosjen e Fortnite në App Store.

Nuk do të duhet të presim shumë gjatë. Gjykatësi do të marrë vendimin e saj gati dhe gati për tu njoftuar të njëjtën të hënë 28 Shtator, të paktën kjo është përfolur. Kështu që nesër mund të jetë një ditë e shkëlqyeshme për Apple, Epic Games, ose të dyja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)