Shtoni një ngjyrim me ngjyra në fotot tuaja me ColorStrokes

Kur bëhet fjalë për personalizimin e imazheve tona, në App Store Mac kemi një numër të madh të tyre në dispozicion. Shumë na ofrojnë mjete të thjeshta me të cilat mund të rregullojmë ngjyrën, shkëlqimin, madhësinë dhe pak më shumë. Por ne gjithashtu gjejmë një lloj tjetër të aplikime më profesionale që na lejon të marrim rezultate pothuajse profesionale.

Sot po flasim për aplikacionin ColorStrokes, një aplikacion i thjeshtë që na lejon redaktoni fotot tona në një mënyrë të thjeshtë. Falë numrit të madh të mjeteve që ajo vë në dispozicionin tonë, ne mund të nxjerrim në pah elementët më të rëndësishëm të imazheve tona të preferuara në vetëm disa minuta dhe pa pasur njohuri për redaktimin e fotove.

Me ColorStroke, ne mund të marrim rezultate të shkëlqyera, duke hequr të gjitha ngjyrat nga një imazh dhe duke treguar vetëm elementet që duam të nxjerrim në pah. Ky lloj aplikacioni është shumë i zakonshëm për tu parë në App Store iOS, por jo në Mac App Store. Edhe pse është e vërtetë që ky funksionalitet na ofrohet edhe nga aplikacione të tilla si Photoshop, duhet të merret parasysh që procesi për të qenë i aftë ta bëjë zgjat shumë më shumë dhe kërkon një nivel të lartë të njohurive të aplikacionit.

Nëse gjithmonë keni dashur të filloni të redaktoni fotot tuaja të preferuara, ato që padyshim i dhurohen kësaj teknike, falë ColorStrokes ju mund të filloni ta bëni. Gjithashtu, ky aplikacion është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas Përmes lidhjes që unë lë në fund të këtij artikulli, kështu që përveç kësaj, nuk do të duhet të investoni asnjë qindarkë për të filluar hapat tuaj të parë në redaktimin fotografik amator.

Të gjitha imazhet që ne përpunojmë me këtë aplikacion, mundemi ndaji ato shpejt Përmes aplikacionit direkt, qoftë përmes Facebook, Twitter, postës elektronike ...

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.