LensFlares u japin një prekje të veçantë fotove tuaja

lente lente-2

LensFlares është një aplikacion që do të kemi falas deri të Dielën 31 të cilat mund t'ju vijnë në ndihmë për të retushuar fotografitë tona me efekte vërtet mbresëlënëse. Me këtë aplikacion, duke bërë rregullime në imazhet tona, mund të na lini me gojën hapur.

Kjo na lejon të shtojmë shumë efekte optike në fotografitë tona dhe t'i japim ato ajo prekje vërtet ndryshe. Nëse jeni një nga ata që ju pëlqen të prekni pak fotografi ose i përkushtoheni dizajnit grafik, ky aplikacion mund të jetë i dobishëm.

lente lente-1

Si gjithmonë, ajo që duhet të bëjmë është të hyjmë në Mac Store dhe të shkarkojmë aplikacionin, pasi të instalohet ai do të na pyesë drejtpërdrejt nëse duam të ngarkojmë një fotografi që kemi ruajtur në Mac-in tonë ose nëse duam të fillojmë me një bazë, që është, vendosja e parë e efektit dhe pastaj e imazhit sipër.

lente lente-4

E vërteta është se ajo që mund të bëhet me të është vërtet spektakolare, gjithashtu nuk është e vështirë për t'u përdorur dhe na lejon të modifikojmë efektet që përfshijmë në imazh, domethënë, ne mund t'i japim ose heqim intensitetin efektit të zgjedhur duke shtypur mbi të deri në pikën që mund të na verbojë!

lente lente-3

Me të ne gjithashtu mund të krijojmë logo ose tituj të bukur për t'u përdorur në çdo faqe në internet, ajo përmban më shumë se 70 lloje efektesh optik, mbështet të gjitha llojet e imazheve, përfshirë PSD-të e Photoshop dhe ju lejon të përdorni imazhet pa ndonjë kufizim të madhësisë.

Nëse jeni një dizajner grafik ose thjesht ju pëlqen shumë aplikacioni dhe mendoni se keni nevojë për më shumë opsione filtri, mund ta gjeni një version më i lartë kësaj thirrjeje: Lensflare Studio. Me të ju do të rrisni mundësitë e redaktimit dhe madje mund të krijoni efektin tuaj.

Kërkesat minimale për të punuar në mënyrë të përsosur janë: OS X 10.7 ose më i lartë dhe Procesori 64-bit.

Më shumë informacion - Motion FX shton efekte të shkëlqyera në video dhe foto


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.