Jeta është e çuditshme 2, që vjen në macOS dhe Linux në 2019

Kjo është një nga ato sagat që fiksohen dhe ne jemi të bindur që shumë nga të pranishmit tashmë janë duke pritur për versionin e dytë të kësaj loje të njohur, Jeta është e Çuditshme. Në këtë rast, vetë Feral sapo ka njoftuar versionin e dytë të këtij titulli për përdoruesit e macOS dhe Linux, versioni që vjen në 2019.

Historia e versionit të parë të Life is Strange zhvillohet në Arcadia Bay dhe sillet rreth Max Caulfield, një student i ri i fotografisë i cili zbulon se si udhëtojnë nëpër kohë duke shkaktuar një efekt fluture me mundësinë e ndryshimit të së kaluarës dhe në këtë version të dytë saga vazhdon pas incidentit në Seattle me vëllezërit Sean dhe Daniel Díaz duke ikur nga shtëpia në Meksikë.

Rimorkio zyrtare e lansimit është më pak premtuese në këtë titull dhe tani duhet të presim që të lansohet zyrtarisht. Nga ana tjetër do të ishte mirë të dinit disa detaje më shumë rreth datës së lëshimit, por deri më tani ekziston vetëm konfirmimi i nisjes për vitin e ardhshëm dhe nuk ka ndonjë datë të veçantë që nga sot, posa të publikohet ne do ta ndajmë atë me të gjithë ju.

Feral Interactive, është një botues i famshëm i krijuar në 1996 me qëllim të sillni lojërat më të mira në macOS dhe është përgjegjës për adaptimin e titujve të tillë si Tomb Raider, Sleeping Dogs: Definitive Edition dhe shumë të tjerë që kanë mbërritur vitet e fundit, Feral ka qenë përgjegjës për njoftimin e mbërritjes së Life is Strange 2 në Mac.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.