Jeta është e çuditshme: Para Stuhisë, që vjen më 13 shtator

Jeta është e çuditshme: Para stuhisë është një aventurë e pavarur në tre pjesë që zhvillohet para ndeshjes së parë në serinë fituese të çmimeve BAFTA. Përsëri ne do ta vendosim veten në vendin e Chloe Price, një vajzë rebele 16-vjeçare i cili krijon një miqësi të pamundur me Rachel Amber, një studente popullore e destinuar për një të ardhme të suksesshme.

Rasheli zbulon një sekret familjar që kërcënon të shkatërrojë botën e saj dhe gjen forcën e nevojshme në miqësinë e saj të re me Chloe. Së bashku, Chloe dhe Rachel do të duhet të përballen me demonët e tyre të brendshëm dhe të gjejnë një mënyrë për t'i kapërcyer ata.

Diçka interesante në këtë lojë është se edhe pse është e vërtetë që  Para Stuhisë është një lojë që kërkon gjithë vëmendjen tënde, mund të funksionojë pothuajse në të gjithë Mac-et. Për ta bërë këtë, është më mirë të shikosh se cilat janë ato kërkesat e Mac tonë në mënyrë që të mund ta luajmë lojën si duhet. Ne kemi nevojë për një procesor Intel Core i5 2.0GHz që ka macOS 10.13.6, 8 GB RAM dhe një kartë grafike 650 GB Nvidia 1M, 290 GB AMD Radeon M2, ose Intel Iris 5100. Loja është në përputhje me të gjitha këto Mac:

 • Të gjithë Mac Minis të lëshuar që nga fundi i vitit 2014
 • Të gjithë 13 ″ MacBook Pro të lëshuar që nga viti 2013
 • Të gjithë 15 ″ MacBook Pro të lëshuar që nga mesi i vitit 2012 me një kartë grafike 1 GB ose më mirë
  • Modelet e mesit të vitit 2015 që përdorin një AMD 370X nuk mbështeten
 • Të gjitha 21.5 ″ iMac të lëshuara që nga fundi i vitit 2013
 • Të gjitha 27 ″ iMac të lëshuara që nga fundi i vitit 2013
  • Modelet e fundvitit 2012 me karta grafike Nvidia 675 ose Nvidia 680 gjithashtu mbështeten
 • Të gjithë 27 Pros iMac Pro të lëshuar që nga fundi i vitit 2017
 • Të gjithë Mac Pro të lëshuar që nga fundi i vitit 2013

Loja mund të drejtohet gjithashtu në Mac-et e mëposhtëm, megjithëse nuk përputhen me standardet e kërkuara për t'u mbështetur zyrtarisht. Kjo do të thotë që loja mund të ekzekutohet, por mund të mos ofrojë karakteristikat më të mira të performancës, grafikës dhe stabilitetit:

 • Të gjithë Mac Minis të lëshuar që nga fundi i vitit 2012
 • Të gjithë Macbooks të lëshuar që nga fillimi i vitit 2015
 • Të gjithë Macbook Airs të lëshuar që nga mesi i vitit 2012
 • Të gjithë 13 Pros Macbook Pro të lëshuar që nga mesi i vitit 2012
 • Të gjitha 21,5 s iMac të lëshuara që nga fillimi i vitit 2013

Feral Interactive sapo ka njoftuar ardhjen e kësaj loje për 13 shtatorin e ardhshëm, kështu që të gjithë të vëmendshëm. Çmimi është 24,83 euro dhe tashmë mund ta rezervoni zyrtarisht në Uebfaqe Feral.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.