Comic Life 3.0 tani i disponueshëm me shtesa dhe përmirësime të reja

komike-jeta-3.0-0

Pas gati tre vjetësh që kur u shfaq versioni i dytë i Jetës Komike, Ne tashmë kemi midis nesh për disa ditë versionin e tretë të këtij programi që synon krijimin e karikaturave dhe komike në stile të ndryshme ku mundemi përfshijnë nga fotot në imazhe të ndryshme.

Funksionimi i aplikacionit është mjaft i thjeshtë ku, ashtu si redaktorët e tjerë, kur hapim programin, do të na jepen mundësi për të zgjedhur një model të paracaktuar për të filluar me një strukturë të vinjetës tashmë të krijuar dhe për ta bërë punën tonë edhe më të lehtë nëse është e mundur.

komike-jeta-3.0-1

Pra, pasi të kemi zgjedhur modelin që duam, paneli kryesor do të hapet për të filluar përfshirjen e imazheve dhe redaktimin e tyre me më shumë mundësi sesa versioni i mëparshëm, specifikisht do të kemi Alfa të menjëhershme për dizajne më kreative të fotografive, një redaktues skenari i cili na jep mundësinë të shkruajmë një histori dhe nga ana tjetër të tërhiqemi dhe lëshojmë për të shtuar tekst në komiken tuaj.

komike-jeta-3.0-2

 

Nga ana tjetër gjithashtu ka shabllone të reja kështu që ju mund të filloni shpejt, efekte 3D në shkronja, mundësi të përparuara grafike me goditje furçash, efekte të mbushjes dhe kontrolle të errësirës. Përveç kësaj, ata gjithashtu kanë rimodeluar ndërfaqen e redaktimit të grupit.

Koha që kam qenë në gjendje të përdor këtë version të ri më ka dhënë, siç e kam thënë tashmë, më shumë mundësi krijimi dhe mbi të gjitha jep ndjesinë se ata e kanë automatizuar procesin më shumë në mënyrë që gjithçka të jetë më e lehtë kur bëhet fjalë për sillni një tabelë tregimesh në një ilustrim të plotë komik Rekomandohet shumë nëse ju pëlqen dizajni grafik edhe pse me një çmimi prej 13,99 Euro Nuk është tepër e lirë, ia vlen.

Më shumë informacion - Tani në dispozicion Comic Life 2.0 për Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.