JJ Abrams do të drejtojë serialin Apple me protagonist Jennifer Garner

Javët e fundit po shohim se si lajme në lidhje me shërbimin video streaming të Apple ata po plaken. Vetëm dje, ne i bëmë jehonë një lajmi Hollywood Reporter që njoftonte nënshkrimin e Tamara Hunter si mbikëqyrëse e kastit dhe, edhe një herë, nga Sony shumëkombëshe japoneze.

Sot është radha e lajme me interesante, Të paktën për ata prej nesh që po ndjekin mënyrën e krijimit të shërbimit të ri video të Apple, pasi që sipas revistës Variety, JJ Abrams do të drejtojë një seri për Apple me protagonist Jennifer Garner, me të cilën ai kishte punuar tashmë në të kaluarën.

Kjo mini seri do të quhet Lavdia ime A kisha miq të tillë, bazohet në kujtimet e Amy Silverstein dhe përqendrohet në jetën e Amy Silverstein së bashku me grupin e miqve që e mbështetën atë ndërsa ajo priste një transplantim i dytë i zemrës. Karen Croner do të jetë përgjegjëse për shkrimin e skenarit.

Roli i protagonistes, Amy Silverstein, do të interpretojë Jennifer Garner, në një projekt që e ribashkon me JJ Abrams, pas serialit Pseudonim, një serial ku Garner ishte protagonist dhe kjo ishte gjashtë vjet në ekran. Për momentin nuk ka më shumë informacion në lidhje me këtë projekt, kështu që do të duhet të presim disa muaj për të mësuar më shumë rreth tij.

Kompania e prodhimit të JJ Abrams, Bad Robot, do të jetë përgjegjëse për prodhimin e kësaj serie në bashkëpunim me Warner Bros. Midis punimet e mëparshme të ndërmarrjes prodhuese Bad Robot gjejmë seri si Pseudonim, I humbur, Thekë, Personi i Interesit dhe Westworld. Projektet më të fundit në të cilat Garner ka bashkëpunuar janë seritë Kamping për HBO dhe filmin Fiset e Palos Verdes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.