JJ Abrams thotë se ndihet me fat që është në gjendje të punojë për Apple TV +

JJ Abrams

Sot ai stërvitet në Apple TV + serialin Historia e Lisey, një serial i përbërë nga 8 episode bazuar në romanin eponim të Stephen King dhe kjo ka bashkëpunim në prodhimin e regjisorit JJ Abrams. Kombinuar me premierën e këtij projekti të ri, Abrams ka dhënë një intervistë për Decider.

Në këtë intervistë, Abrams shprehet se kjo seri është një projekt krejt tjetër në bashkëpunimet e mëparshme me Stephen King. Sipas tij, King kontaktoi kompaninë e tij të prodhimit për të pyetur nëse ishin të interesuar të sillnin romanin e tij të preferuar në ekranin e vogël.

Seri e re Historia e Lisey

Abrams pohoi se ai ishte entuziast për idenëJo vetëm sepse është i shkëlqyeshëm, por edhe sepse ai e dinte se çfarë do të thoshte për King-un të sillte librin e tij të preferuar në ekranin e vogël. Në fakt, Ling ka qenë përgjegjës për përshtatjen e librit në formatin serik.

JJ Abrams shprehet se:

Kur lexoni një roman, të gjithë shohin një gjë pak më ndryshe. Pavarësisht se sa i bukur është libri dhe sado i përshkruar mirë bota, një roman do të jetë gjithmonë në kokën tuaj në një farë mënyre. Ose për shkak të vendndodhjeve, për shkak të marrëdhënieve dhe për shkak të vetë njerëzve. Si e sjell në jetë një personazh si Lisey? A është shumë më e vështirë se sa tingëllon?

Regjisori i filmit gjithashtu mund të flasë për marrëdhëniet e tij me Apple TV +. Mos harroni se Abrams ka punuar më parë për Apple TV + në prodhimin e Zërit të Vogël dhe sugjeron që ka projekte të tjera në proces.

Unë do të them se unë jam një adhurues i madh i njerëzve Apple TV + dhe se e dua përvojën e deritanishme. Ata sigurisht kanë qenë partnerë të pabesueshëm në "Story of Lisey". Unë mendoj se, në fund të fundit, në një kompani të madhe, në një zinxhir të madh, janë njerëzit që janë atje, ata që kanë dorën e sipërme dhe me të cilët ju mendoni se jeni dakord ose jo. Ndihem tepër me fat që punoj me njerëzit në Apple sepse mendoj se duket sikur po shohim gjëra që na entuziazmojnë të gjithë në të njëjtën kohë në një farë mënyre. Kështu që unë nuk kam qenë më shumë se i lumtur duke punuar me Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.