John Giannandrea, Shefi i Strategjisë së UA të Google bashkohet me Apple

Me siguri më shumë se një nuk do ta dëgjojë emrin e John Giannandrea, se pari, Por Giannandrea ishte kreu i strategjisë së Google të inteligjencës artificiale (AI) deri para disa ditësh. Kompania Cupertino bëhet një nga më të mëdhenjtë në këtë segment dhe ne jemi të sigurt që detyra do të përqendrohet tek ndihmësi i Apple.

Nuk është asnjë lajm që Siri i mungon një shtytje e mirë Pasi të jeni një nga asistentët e parë për të arritur smartphone, kjo është arsyeja pse nënshkrimet e tilla si Giannandrea na bëjnë të mendojmë se kontributi i kompanisë do të theksohet dhe ata do të jenë në gjendje të zbatojnë përmirësime në asistentin.

ikonë siri

John Giannandrea, Shefi i Strategjisë së UA në Google

Pozicioni juaj në Google për një kohë të gjatë u lirua më 2 Prill dhe tani dihet lajmi i nënshkrimit nga kompania e mollës së kafshuar. Padyshim që fati i saj është i lidhur me zhvillimin e ndihmësit të firmës, por duhet theksuar se pjesa më e madhe e inxhinierëve që Apple i ka kushtuar Siri, vazhdon të rritet me hapa të mëdhenj me punësime të reja dhe nuk mund të themi me të vërtetë profesionin që do të kanë në kompani.

Përsëri Apple merr një inxhinier të mirë për të cilin disa kompani po luftonin pasi u larguan nga Google, por duket se ideja e Giannandrea tashmë ishte të bashkohej me Apple pas largimit nga Google. Në fillim duket një nënshkrim i mirë për të përmirësuar asistentin dhe le të shpresojmë se do të shfaqet në një të ardhme jo shumë të largët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)