Jony Ive ishte përfshirë në ridizenjimin e iMac M1

IMac i ri 2021

Edhe pse tingëllon paksa e çuditshme, nëse e mendoni është në një farë mase shumë logjike dhe reale që një nga personat e ngarkuar me projektin e iMac-it të ri 24-inç me M1 nuk ka qenë askush tjetër përveç modelit të dikurshëm të Apple drejtori, Jony. Ive. Pavarësisht largimit nga kompania në 2019, Good old Ive ka shënuar në kompjuterin e ri desktop të Apple, sipas një ekstrakt u shfaq në Wired .

Ishte në vitin 2019 kur Jon Ive njoftoi se po largohej nga Apple të përqendroheni në kompaninë tuaj të dizajnit. Shumica e analistëve parashikuan se marrëdhënia midis Apple dhe Jon nuk kishte përfunduar me të vërtetë dhe se kompania amerikane do të përdorte shërbimet e tyre në të ardhmen. Dy vjet më vonë, të paktën që dimë, duket se unë kam pasur të bëj me dizajnin e iMac të ri 24 inç me M1 dhe ngjyra të reja që ka lënë pa fjalë përdoruesit dhe shikuesit.

Apple konfirmoiWired që unë në të vërtetë kam punuar në iMac të ri, por nuk arrita të konfirmoj apo mohoj nëse firmën e vet, Dashuri nga, ndihmoi Apple të projektojë kompjuterin pas largimit nga kompania.

Por Apple ka një arsye tjetër për referimin e kësaj fushate të vjetër. Jony Ive ishte i përfshirë në hartimin e këtij iMac të ri, pavarësisht se ishte larguar nga Apple në 2019. Dizajni i harduerit është një proces i gjatë, kështu që mbase nuk është për t'u habitur që gjurmët e gishtave të Ive janë në të gjithë këtë desktop të ri. Por interesant, Apple nuk konfirmoi ose mohoi nëse ai ka punuar në 2021 iMac pas largimit nga kompania, vetëm se ai kishte punuar në të.

Për dizajnin, ngjyrat dhe mbi të gjitha për avangardën e modelit dhe madhësisë, nuk është çudi që po bën Ive. Shumë tipik i punës së tij të mëparshme në Apple me MacBook ose iMac tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.