A do të guxonit të bëni një vrimë në AirTags tuaj për ta veshur të varur? iFixit, po

Stërvitja IFixit

Shitja e AirTags nga Apple ka pasur pa dyshim një sukses të madh. Përveç vetë pajisjeve kompania Cupertino po bën para në sajë të aksesorëve të saj që logjikisht shërbejnë për të kryer këto AirTags kudo.

Kjo është diçka që diferencon produktin Apple nga produktet e tjera të ngjashme dhe është se nuk shtohet një vrimë në vetë pajisjen për ta varur, është e nevojshme të blini një pajisje shtesë nëse nuk keni "një xhep" për ta mbajtur atë. Por iFixit donte të bënte provën e shpimit të një prej këtyre AirTags me një impuls shumë të mirë dhe është e mundur pa e dëmtuar atë.

Me këtë duam të themi që ne rekomandojmë shpimin e etiketave të Apple? Jo, por çuditërisht me pak më shumë se 1/4 inç ata kanë arritur të shpojnë këto AirTags dhe logjikisht ata vazhdojnë të punojnë pa ndonjë problem. Përveç natyrisht humbasin të gjithë rezistencën ndaj ujit dhe pluhurit që ofrojnë këto pajisje.

Disa përdorues pyesin pse Apple nuk dëshiron që ju të mbani AirTag tuaj direkt pa blerë një pajisje shtesë, dhe ky është pikërisht çelësi që është atje, shes pajisje shtesë për pajisjet e tua dhe fito më shumë para.

Ne tashmë pamë çmontimin e këtyre pajisjeve disa ditë më parë të kryer nga iFixit, brenda kësaj gjejmë mundësinë e shpimit të AirTag me pak për ta mbajtur të varur edhe pse ne nuk e rekomandojmë fare këtë mundësi. Nga ana tjetër, është e qartë se shumë përdorues po zgjedhin imitim ose keychains të ngjashme për të marrë këto pajisje kudo, diçka që Apple natyrshëm gjithashtu ka.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.