A nuk mund të pastroheni me etiketa të ndërlikuara të veshjeve? Lani, është zgjidhja

Një nga aplikacionet që mund të përdorim në disa raste është laj (Lavado në Spanjisht) pasi na siguron diçka që është akoma e komplikuar për shumë prej nesh kur fillojmë të bëjmë lavanderi. Shtë një aplikacion që shpjegon qartë të gjitha simbolet që mund të gjejmë në etiketat e veshjeve në mënyrë që të mos ngatërrohemi kur i lajmë.

Unë nuk jam i qartë për shumë nga simbolet që shfaqen në to dhe ky është një problem kur vendosni makinën larëse, pasi e di që ka shumë njerëz që kanë të njëjtën gjë dhe kjo është arsyeja pse ky aplikacion mund të jetë shumë i dobishëm. Tani edhe aplikacioni është në shitje për një kohë të kufizuar kështu që mund të jetë një kohë e mirë për ta kapur atë.

Për ata prej nesh që nuk i kuptojnë etiketat, është perfekte

Larja na e bën më të lehtë këtë detyrë dhe për këtë arsye nuk do të kemi probleme për të vendosur lavatriçe ose tharëse. Etiketat e veshjeve kanë në shumicën e rasteve 5 simbole dhe këto i referohen udhëzimeve të përgjithshme të larjes dhe kujdesit për secilën veshje. Simbolet zakonisht janë në këtë renditje: Larje, Pastrim kimik, Tharje, Hekurosje, Të zbardhur, por ne mund të gjejmë deri në 40 simbole të ndryshme dhe të gjithë kanë një kuptim specifik. Ka më shumë se 40 simbole në dispozicion dhe është me të vërtetë e lehtë për t’u përdorur falë ndërfaqes së aplikacionit.

Për ta përdorur atë në Mac na duhet kanë të instaluar macOS 10.8 ose më të lartë në kompjuterin tonë dhe është në dispozicion në një ton gjuhësh, duke përfshirë Spanjishten. Kujdesuni për rrobat tuaja të preferuara kur i lani me këtë aplikacion të shkëlqyeshëm dhe përfitoni nga zbritja për një kohë të kufizuar që ka, së shpejti do të jetë me çmimin e saj të zakonshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.