Julianne Moore do të interpretojë Sharper për Apple TV +

Julianne Moore

Në rast se nuk kishim lajme të mjaftueshme në lidhje me WWDC 2020 që u mbajt të hënën e kaluar, 22 qershor, këtyre duhet të shtojmë ato që lidhen me shërbimin e transmetimit të videos, Apple TV +. Në këtë ngjarje të kaluar, ne ishim në gjendje të shohim rimorkio e parë e serisë Fondacioni, seri bazuar në librat e Isaac Asimov.

Lajmet e fundit në lidhje me Apple TV + vijnë nga Hollywood Reporter, i cili thotë se Julianne Moore do të jetë një nga protagonistet e filmit tjetër për Apple TV + quajtur batakçi, një film i prodhuar nga studioja A24 me të cilin Apple ka bashkëpunuar që para se të shpallte angazhimin e saj për transmetimin e videos.

batakçi është bazuar në një skenar nga Brian Gatewood dhe Alessandro Tanaka, shkrimtarë të komedisë Drita. Ky film i ri do të na tregojë historinë e një gruaje që përpiqet të dilni në botën e të pasurve në Manhatan.

Ky nuk është bashkëpunimi i vetëm i Moore me Apple TV +. Kjo aktore do të jetë pjesë e projektit Historia e Lisey, një përshtatje e veprës së Stephen King që gjithashtu do të ketë pjesëmarrjen e Clive Owen (me të cilin ka punuar më parë në filma të tjerë), Dane Dehann. JJ Abrams është producenti ekzekutiv i këtij seriali, skenari i të cilit është përshtatur nga vetë Stephen King.

batakçi është projekti i ri i Apple në bashkëpunim me A24. I pari prej tyre është filmi Në shkëmbinjtë, me regji të Sofia Coppola dhe protagonist Bill Murray, një film që është akoma nuk e dimë se cila do të jetë data e lëshimit të tij.

Kingsman: The Golden Circle, Hannibal, The Big Lebowski, Larg From Heaven, Magnolia, The Boys Are Mirë… janë disa nga tituj me protagonist Julianne Moore en los últimos años.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.