Mythic Quest do të ketë sezonin e dytë në Apple TV +

Kërkimi mitik: Banketi i Raven

Ne tashmë ju kemi treguar në lidhje me serinë Apple TV + Mythic Quest e cila do të jetë në lidhje me një ekip të zhvilluesve të lojërave video të cilët përballen me detyrën e vështirë për të krijuar një lojë që bëhet një sukses i plotë. Shkruar nga Rob McElhenney dhe Charlie Day, sezoni i parë pritet të përbëhet nga 9 episode.

Sezoni i parë ende nuk është publikuar, por tashmë dihet se Apple ka rekomanduar që përgatitjet të fillojnë për një të dytë.

Apple dëshiron që Mythic Quest të jetë një sukses

Një nga premisat që Apple ka me përmbajtjen e vet për Apple TV + është që shikuesit të mos mbeten gjysma e serialeve që po lansohen. Kështu, Edhe para se sezoni i parë i ndonjë prej tyre të nisë, i dyti është planifikuar tashmë.

Apple është i sigurt për cilësinë e prodhimeve të saj dhe dëshiron që përdoruesit e Apple TV + të mos mbeten gjysma me seritë e tyre të preferuara. Kjo mendon për serialin që përqendrohet në aventurat e zhvilluesve të lojërave video dhe do të dalë në shkurt 2020.

Sezoni i dytë i Mythic Quest bëhet kështu programi i dytë, pas Amerikës së Vogël, që rinovohet për një sezon të dytë dhe pa pritur të shohë pritjen nga publiku.

Duhet të pikturoheni mirë nëse tashmë keni menduar për një sezon të dytë. Ne do të shohim përpara për këtë seri dhe të tjerët që do të vijnë në vitin 2020.

Një kohë e mirë për të provuar Apple TV + është Krishtlindja, sepse me siguri disa pajisje Apple bien si dhuratë dhe me disa prej tyre ka një promovim falas njëvjeçar të këtij shërbimi transmetues nga Apple. Nëse jo, për 4,99 € në muaj, ia vlen ta provoni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.