Këshilli i Qytetit të Los Anxhelos lejon Apple të shndërrojë Tower Theater në një Dyqan Apple

Dy vjet më parë, ne i bëmë jehonë një thashethemi, në të cilin pretendonte se Apple ishte e interesuar të hapte Teatrin Tower, në qytetin e Los Angeles, një teatër i vjetër që është mbyllur sot për disa vjet, për ta kthyer atë në një dyqan të ri Apple. Gjatë atyre dy viteve nuk kemi dëgjuar më prej tij.

Siç mund ta lexojmë në Los Anxhelos të frenuar, këshilli i qytetit i ka dhënë guximin kompanisë me bazë në Cupertino në mënyrë që kompania të restauroni ndërtesën dhe hapni një dyqan të ri Apple, Apple Store që si zakonisht, do të rigjallërojë zonat e blerjeve të vendosura në rrethinë.

Ka pasur shumë zëra se Apple mund të zgjerojë praninë e saj në qendër të Los Angeles, por deri më tani, nuk kishte asnjë provë në lidhje me të, përtej thashethemeve që qarkulluan në 2017 duke deklaruar se marrëveshja midis këshillit të qytetit dhe Apple ishte mbyllur, diçka që siç ishim në gjendje ta verifikonim nuk ishte e vërtetë.

Teatri Tower është ndërtuar në 1927, dhe shquar për aftësitë e tij teknikeMeqenëse ishte teatri i parë në qytetin e Los Anxhelosit që u lidh me zë, përveç që kishte kondicioner. Megjithëse ndërtesa filloi të përkeqësohej kur u braktis nga ish-pronarët e saj, duke e detyruar këshillin e qytetit të merrte përsipër, struktura ende shfaq shumë detaje arkitektonike mbresëlënëse, duke përfshirë orën e kullës dhe formimet mbresëlënëse të brendshme.

Apple ka treguar në vitet e fundit, tregojnë përparësi për ruajtjen arkitektonike, dhe shumë nga dyqanet e reja të Apple që kompania ka hapur, janë të vendosura në disa ndërtesa emblematike, falë kësaj, shumë ndërtesa që nuk ishin në të mirën e tyre kohë, janë restauruar pasi janë marrë me qira nga Apple dhe janë kthyer për të treguar shkëlqimin që kishin në vitet e tyre të para.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.