Me këtë adaptor mund të dëgjoni muzikë dhe të karikoni iPhone 7 tuaj në të njëjtën kohë

EarPods të Rrufesë të iPhone 7 të Zbuluara në Video të Re

Një nga pengesat më të mëdha të heqjes së foleve 3.5 mm të kufjeve është se tani nuk do të jeni në gjendje të dëgjoni muzikë me Lightning EarPods dhe të karikoni iPhone tuaj në të njëjtën kohë. Ose njëra ose tjetra, por jo të dyja. Por për fat të mirë, prodhuesit tashmë kishin filluar të mendojnë për këtë dhe kanë filluar të ofrojnë disa zgjidhje.

Firma e aksesorëve Belkin ka qenë një nga të parët që e ka bërë këtë. Prezantoi një përshtatës të thjeshtë në stilin shpërndarës Kjo do të na lejojë të dëgjojmë muzikën tonë të preferuar duke përdorur kufje rrufe në të njëjtën kohë kur po karikohet iPhone 7.

Dëgjimi dhe karikimi i iPhone 7 tuaj në të njëjtën kohë do të jetë i mundur

Belkin sot njoftoi Rrufeja Audio + Ngarkimi RockStar për iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus. Isshtë një aksesor që do të lejojë përdoruesit e iPhone 7 të ri karikoni pajisjet tuaja dhe dëgjoni muzikë në të njëjtën kohë.

Sipas Belkin, ky aksesor i ri u zhvillua 'ngushtë' me Apple, dhe në fakt ngjan shumë me aksesorët për pajisjet iOS të ofruara nga vetë kompania e mollëve.

Si funksionon

Ky adaptor ka një lidhës rrufe në një skaj i cili lidhet me iPhone për transmetimin e energjisë (deri në 12W). Në skajin tjetër janë dy porta të Rrufesë. Në njërën prej tyre mund të lidhim EarPod-et e reja të Rrufesë të përfshira në iPhone 7, kufjet e tjera që punojnë me këtë lloj konektori, madje edhe çdo lloj kufjeje duke përdorur adaptorin e përfshirë në kutinë e smartphone-it. Në tjetrën, ne mund të lidhim kabllon e karikimit të Rrufesë në mënyrë që iPhone 7 të karikohet në të njëjtën kohë kur ne dëgjojmë muzikë.

Ne jemi të kënaqur që jemi në gjendje të ofrojmë Lightning Audio + Charge RockStar për klientët tanë, duke zgjeruar familjen tonë të produkteve me shumë porte RockStar dhe duke krijuar një mënyrë të thjeshtë për njerëzit që të karikojnë dhe të dëgjojnë muzikë gjatë lëvizjes.tha Steve Malony, nënkryetar i GM Belkin.

Përshtatës rrufe Kelvin për iPhone 7

Jo zgjidhja perfekte

Përshtatësi i ri RockStar Lightning Audio + Karikimi i bërë nga Belkin nuk është padyshim zgjidhja perfekte. Nëse e mendojmë më me kujdes, zgjidhja mund të jetë e dobishme nëse jemi në një vend fiks (të shtrirë në shtrat duke dëgjuar muzikë për shembull), sidoqoftë, nëse jemi në lëvizje, dhe edhe nëse jemi në një tryezë duke punuar, rrëmuja është e siguruar.

Ideja është që të jemi në gjendje të përdorim kufjet EarPods Lightning të të reja iPhone 7  ndërsa ne e karikojmë pajisjen tonë. Në këtë kuptim, është shumë e dobishme, por vetëm për të "dalë nga telashet". Përdorimi i këtij adaptori përfshin një kabëll, kabllon e kufjeve, i cili do të arrijë në veshët tanë dhe një kabllo tjetër, kabllon e karikimit, i cili do ta mbajë iPhone 7 "të lidhur" në mur. Siç është theksuar edhe nga MacRumors, kjo mund të rezultojë në një rrëmujë të pabesueshme kabllovike, për të mos përmendur kujdesin maksimal që duhet të kemi kur lëvizim.

Dhe nëse kësaj i shtojmë përdorimin e adaptorit të rrymës së rrufesë të përfshirë në kutinë e iPhone 7, rezultati mund të jetë edhe më i keq: dy adaptorë dhe dy kabllo që përdoren njëkohësisht.

Ne insistojmë që ideja nuk është e keqe, dhe pa dyshim, është një zgjidhje për ato momente kur jeni duke dëgjuar muzikën tuaj dhe duhet të karikoni iPhone tuaj. Por ideja e Apple për të hequr folenë e kufjeve nuk është kjo. Pavarësisht nga vetë kompania që ofron rrufeja EarPods dhe një përshtatës në kutinë.

Objektivi është të heqësh qafe një kabllo më shumë, të jesh në gjendje të dëgjosh muzikë me një liri më të madhe, ose duke përdorur AirPods ose kufje të tjera pa tel me lidhje Bluetooth.

Çmimi dhe disponueshmëria

Përshtatësi i rrufesë Belking mbështet dalje 48 kHz dhe audio 24 bit dhe është i aftë të punojë me një larmi çështjesh. Për më tepër, është çertifikuar nga Apple.

Belkin planifikon të fillojë shitjen e këtij adaptori më 10 tetor. Çmimi i saj do të jetë 39,95 dollarë dhe do të jetë në dispozicion në faqen e internetit të Belkin, Apple Store në internet dhe në dyqanet e Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.