Këto janë kërkesat minimale për të luajtur LEGO Marvel Super Heroes 2

Feral sapo ka lëshuar zyrtarisht listën me kërkesat minimale dhe të rekomanduara për ata që duan të instalojnë lojën LEGO Marvel Super Heroes 2 në Mac e tyre, kur ajo të dalë zyrtarisht. Tani për tani, lista e Mac-ve të pajtueshëm për të luajtur Marvel Super Heroes 2 të ri është e gjatë dhe më i vjetri është MacBook Pro 15 inç nga 2012. Ne e lëmë pjesën tjetër të pajisjeve të përputhshme pas kërcimit, por tashmë themi mjaft ekipe të fuqishme, kështu që ne supozojmë se kjo lojë do të ketë një cilësi grafike që i përgjigjet historisë së lojës.

Këto do të ishin kërkesat minimale të nevojshme për të luajtur, Pas kësaj, gjithçka që është superiore do t'ju lejojë ta shijoni atë me një përvojë më të mirë në çdo mënyrë:

 • OS: MacOS 10.13.5
 • procesori: 1.8 Ghz Intel Core i3
 • Kujtesa RAM: minimumi 8 GB
 • graphics: 1 GB Nvidia 650M, 2 GB AMD Radeon M290, Intel Iris Pro 5200 ose më mirë
 • Hapësirë: Minimumi 25 GB në disk

La lista e Mac-ve të mbështetur Alsoshtë gjithashtu pak e gjatë, por jo të gjithë Mac-et bëjnë listën e kompjuterëve në përputhje me lojën:

 • Të gjithë 13 ″ MacBook Pro Retina Lëshuar që nga viti 2016
 • Të gjitha 15 "MacBook Pro Retina të lëshuara që nga mesi i 2012
 • Të gjithë 15 ″ MacBook Pro të lëshuar që nga mesi i vitit 2012 me një kartë grafike 1 GB ose më të mirë
 • Të gjithë 21.5 »iMac të lëshuar që nga fundi i vitit 2013 me një procesor 3GHz i1.8 ose më mirë
 • Të gjithë 27 »iMac të lëshuar që nga fundi i vitit 2013. Modelet e fundvitit 2012 me grafikë Nvidia 675 ose Nvidia 680 gjithashtu mbështeten.
 • Të gjithë 27 ″ Pro iMac të lëshuar nga fundi i vitit 2017 deri më sot
 • Të gjithë modelet Mac Pro të lëshuara që nga fundi i vitit 2013

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.