Këto janë pikat kryesore të watchOS 5

Dje pasdite Apple lëshoi ​​në dispozicion versionin më të fundit të watchOS për të gjitha modelet e Apple Watch përveç Serisë 0. E para nga orët inteligjente të lëshuara nga Apple është lënë pas gjithë këtyre viteve me azhurnime të vazhdueshme.

Duket se lançimi i versionit të ri të OS vjen pak në hije nga lançimi i madh i iOS 12, por Apple Watch është ende një pajisje e rëndësishme për Apple dhe përdoruesit e saj, kështu që lajmet janë të rëndësishme dhe interesante. watchOS 5 mbërrin i ngarkuar me lajme dhe kjo është arsyeja pse ne duam të grupojmë ato më të spikaturat.

Të dhëna të përmirësuara të trajnimit

Fituesi i javës. Tani gjithashtu Duke ndarë aktivitetin tuaj, mund të sfidoni një mik në një konkurs shtatë-ditor: ai konsiston në fitimin e pikëve bazuar në përqindjen e unazave të aktivitetit që arrini të mbyllni. Rivaliteti i shëndetshëm nuk ka qenë kurrë kaq i shëndetshëm.

Trajner i personalizuar. Gjatë një konkursi, paralajmërimet ju tregojnë nëse shkoni përpara ose prapa, si dhe rezultatin. Në këtë mënyrë do të dini saktësisht se sa kallam duhet t’i jepni vetes për të fituar.

Zbulimi automatik i trajnimit. Apple Watch zbulon shumë lloje të stërvitjeve kur lëvizni dhe ju nxit të hapni aplikacionin Train. Madje merr parasysh edhe ushtrimin që keni bërë tashmë. Gjithashtu, do t'ju kujtojë të mbyllni stërvitjen nëse e humbni kur jeni duke u rikuperuar.

Funksione dhe sinkronizim më i mirë

Flasim uoki-foli. Ndryshimi Një mënyrë e re dhe e thjeshtë për të biseduar me këdo me një Apple Watch të pajtueshëm. Nëse po kërkoni dikë në një festival ose në një plazh deri në buzë, thjesht duhet të trokitni lehtë dhe të filloni të flisni.

Sinkronizimi automatik. Gjithmonë gati.Episodet e ardhshme të podkasteve tuaja do të jenë gati kur të doni t'i dëgjoni ato. Gjithashtu, mund t'i kërkoni Siri t'ju gjejë dhe të luajë ndonjë shfaqje të Apple Podcasts.

Fytyra e shikimit Siri përdor të mësuarit në makinë. Ndërsa ajo ju njeh, Siri bën sugjerime më të mira për përmbajtjen që mund t'ju interesojë dhe ju ofron shkurtore për të bërë gjëra kur ju nevojiten më shumë. Sapo dolët nga puna? «Lista e juaj e kthimit në shtëpi» ju pret në dore.

Pika të tjera të rëndësishme të këtij azhurnimi bazohen në përmirësimet në njoftimet që tani janë më të ngjashme me iOS 12, opsioni për të shtuar një shkurtore përmes aplikacionit Workflow (Shkurtoret) në orë që përmirëson në mënyrë të konsiderueshme Siri ose programoni opsionin «Mos shqetësojnë »për një kohë të caktuar nëse duam. Në çdo rast, një pjesë e mirë e përmirësimeve për të cilat ju këshillojmë të azhurnoni sa më shpejt të jetë e mundur. Për këtë ne duhet të hyjmë në aplikacion Shikoni> Të përgjithshme> Përditësimi i softuerit, ne shkarkojmë dhe instalojmë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)