Kalendari i Agimit, kalendari përfundimtar për OS X

kalendari i diellit

Nëse jeni një nga ata që përdorin kalendarin OS X për të mbajtur nën kontroll të gjitha tmerret që bëni gjatë ditës ose që keni pritur të bëni, pa dyshim ky aplikacion që mbërriti në fillim të muajit për përdoruesit e Mac pas duke pasur sukses në iOS dhe Android do ta pëlqeni. Ne po flasim për Aplikacioni Kalendari i Agimit.

Ky aplikacion që është në dispozicion për shkarkim krejtësisht falas Në Mac App Store, ai na ofron mundësi dhe funksione të ndryshme që na lejojnë të jemi në hap me detyrat tona në të gjitha pajisjet tona dhe madje kemi mundësinë e shikimit të detyrave tona përmes internetit.

lindja e diellit-për-mak

Sinkronizimi me të gjitha llogaritë tona të postës elektronike, iCloud, Google ose Microsoft si dhe Facebook, Twitter, Evernote, Foursquare dhe shumë shërbime të tjera, e bëjnë këtë aplikacion të kalendarit një nga më të mirët në segmentin e tij.  thjeshtësia dhe atraktiviteti i ndërfaqes së saj dhe trajtimi i lehtë të aplikacionit bëjnë që të gjithë përdoruesit të bien në dashuri kur e hapin atë dhe të mësojnë ta përdorin atë pothuajse menjëherë.

Edhe nëse keni aplikacion i instaluar në iPhone, iPad ose iPod ose ndonjë pajisje Android, ajo na ofron mundësinë e hyrjes në detyra pa nevojën e një lidhje interneti dhe funksioneve sinkronizuese për të parë pushimet e vendit ku jetoni, për të treguar ngjarje sportive apo edhe për të parë fazat e hëna, ndër shumë mundësi të tjera që do të jenë të dobishme për ne.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.