Po sikur të kem të instaluar macOS Sierra beta në Mac tim kur të lëshohet versioni zyrtar?

Siri-macOS-SIERRA

Kjo është një nga ato pyetje që ne zakonisht marrim në internet dhe në rrjetet tona sociale kur lëshojmë versione të reja të sistemit operativ për Mac apo edhe për pajisjet iOS me azhurnimet e fundit. Epo, kjo pyetje është e lehtë për t'u përgjigjur dhe është se në shumicën e rasteve kur instalojmë versionin më të fundit në dispozicion beta të macOS Sierra, iOS, watchOS, etj, ne po instalojmë versionin përfundimtar të të njëjtit sistem dhe si rregull i përgjithshëm nuk do të na tregojë azhurnimin në Mac-in tonë.

Tani pyetja tjetër është, Çfarë duhet të bëj për të instaluar versionin e ri atëherë? Epo, nuk kemi pse të bëjmë asgjë drejtpërdrejt. Nëse duam të vazhdojmë me programin Apple beta në Mac-in tonë për ndonjë arsye ose duam të instalojmë versionin zyrtar të sistemit operativ të sapohapur, është më mirë të bëjmë një kopje rezervë të kompjuterit tonë dhe të fillojmë të shkarkojmë versionin aktual Dyqani i Aplikacioneve Mac. Pasi të kemi shkarkuar dhe mbështetur të dhënat tona në Mac, ne mund të performojmë një instalim i pastër i sistemit operativ duke kryer një instalim të pastër.

Vizitor i macOS Sierra

Por në çdo rast, nëse tashmë kemi versionet më të fundit beta të sistemit operativ, ajo që kemi instaluar me të vërtetë në Mac është versioni më i fundit i disponueshëm, i cili zakonisht quhet GM (Master i Artë) dhe ne nuk duhet të shqetësohemi për të azhurnuar sistemin tonë që prej atëherë do të jetë nga ai moment.

E vërteta është që të kesh versionet beta të instaluara në Mac nuk është ajo që ne rekomandojmë tek Unë jam në Mac, pasi që këto versione gjithmonë mund të përmbajnë mete të vogla ose papajtueshmëri me disa aplikacione / mjete që ne përdorim në jetën tonë të përditshme dhe mund të të jetë një problem kështu është më mirë që këto beta të instalohen në disqet e jashtme për testim ose drejtpërdrejt në një ndarje në diskun tonë.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.