Unë kam një V800 polar, a kam nevojë për Apple Watch?

Nëse jeni një adhurues i sporteve në natyrë, me siguri e dini ose tashmë keni orën më të fundit dhe më inovative nga kompania finlandeze. Polar V800. Një orë e krijuar për multisport me GPS të integruar. Nëse keni edhe një iPhone, ju jeni me fat.

Ju e dini kush po telefonon duke parë orën

El Polar V800 Isshtë projektuar për aktivitete të brendshme dhe të jashtme sportive, të konfigurueshme nga përdoruesi. Ajo gjithashtu shquhet për të qenë i pari që përfshin një monitor aktiviteti në orën vetë. A tingëllon e njohur për ju?

Nëse e keni Polar V800, ju keni Rrjedha Polar, aplikacioni i nevojshëm për të sinkronizuar aktivitetet tuaja sportive të ruajtura në orën tuaj. Tani dhe falë firmware-it të ri të orës, ajo ka përfshirë njoftime inteligjenteJu do të merrni të njëjtat njoftime në orën tuaj si ato që shfaqen në ekranin tuaj iPhone, duke vendosur nëse thirrja ose mesazhi është mjaft i rëndësishëm për të ndaluar trajnimin.

Pra, a e blej unë Apple Rights Watch?

Epo, si gjithçka në jetë, kjo varet. Nëse ajo që po kërkoni është një kontroll i plotë i aktivitetit tuaj sportiv dhe ditor dhe njoftimet janë një aspekt dytësor, përgjigja është Jo.

Nëse ju jeni një nga ata iPhone Thith dhe gjithashtu nuk ju shqetëson që unë monitoroj aktivitetin tuaj të përditshëm dhe kohë pas kohe sportet që bëni, përgjigjja është një kumbuese po.

Njoftimet në Polar V800 Ata janë shumë të kufizuar dhe jo për sa i përket aplikacioneve, sepse unë kam verifikuar që janë marrë nga të gjithë ata, për sa kohë që keni aktivizuar funksionin në orë dhe keni mundësuar pamjen paraprake në iPhone. Sidoqoftë, nëse mesazhi që merrni është një emoticon ose përmban më shumë se dy rreshta të tekstit, do të duhet të zgjasni dorën e telefonit sepse nuk do të jeni në gjendje ta shikoni atë plotësisht. Nëse merrni thirrjes ju mund të pranoni ose refuzoni, por jo të flisni. Nëse dëshironi të filloni një telefonatë ose mesazh nga ora, kam frikë se as ju nuk do të jeni në gjendje.

Logshtë logjike, Polar V800 Isshtë krijuar për atletë shumë kërkues, të cilët kanë nevojë të monitorojnë stërvitjen e tyre sa më shumë që të jetë e mundur, por nuk ka dyshim që të kesh këto njoftime është një ndihmë shtesë.

Nga ana tjetër Apple Rights Watch Designedshtë krijuar për ata përdorues që nuk duan të shikojnë në ekranin e iPhone çdo 10 sekonda dhe të jetë në gjendje të përgjigjet mesazheve nga në gjendje të mirë de mollë. Alsoshtë gjithashtu shumë më e bukur se Polar, e cila nuk është edhe e keqe.

Orë Apple dhe Iphone

A do ta blej Apple Watch?

Përgjigja është po. Une Polar për të kandiduar dhe timen Apple Rights Watch për gjithçka tjetër.

PS Mos mendoni se unë jam një atlet elitë, është se Magjistarët SSMMRR ishin shumë të mirë me mua

Polar Flow (Lidhja e AppStore)
Rrjedha Polarfalas

BURIMI | Polare


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.