Apple azhurnon pajtueshmërinë RAW të kamerave dixhitale 6.20

i papërpunuar-ap

Kjo ka qenë një performancë mjaft e përsëritur dhe është se Apple shton modele të reja të kamerave dixhitale i pajtueshëm me formatin e imazhit RAW. Përditësimi vjen pas dy muajsh në të cilin u lëshua versioni 6.19 dhe mbështetja për imazhet RAW nga një numër kamerash i shtohet OS X El Capitan. Këtë herë ne po flasim për vetëm 9 kamera dixhitale më shumë që shtojnë mbështetjen për këtë format imazhi që ne që po editojmë foto na pëlqen aq shumë dhe nuk duam të humbasim cilësinë e tyre në edicion.

Kamerat e reja të shtuara nga Apple Në këtë azhurnim të listës së gjatë të përputhshme me formatin RAW, ato janë si më poshtë:

 • Canon ESOS-1D X Mark II
 • Canon EOS 80D
 • Canon EOS Rebel T6 / 1300 / Kiss X80
 • Canon PowerShot G7 X Mark II
 • Olympus PEN-F
 • Panasonic LUMIX DMC-GF8
 • Panasonic LUMIX DMC-GX7 Mark II / GX80 / GX85
 • Panasonic LUMIX DMC-ZS100 / TZ100 / TX1
 • Sony Cyber-Shot DSC-RX10 III

Nëse keni ndonjë nga këto modele të kamerës dixhitale dhe përdorni formatin RAW për të marrë fotot tuaja dhe më pas t'i redaktoni ato në Mac pa humbur cilësinë e mirë që ky format na ofron në foto, ato tani janë në përputhje me OS X të fundit. Mos harroni se mund të përdorni versionin e ri direkt nga menyja > Dyqani i aplikacioneve ose hyrja direkt nga aplikacioni Dyqani i Aplikacioneve Mac> Përditësimet. Megjithëse nuk jeni nga ata që përdorin formatin RAW për fotografi ose nuk keni ndonjë nga këto aparat fotografik dixhital, ju këshillojmë të instaloni këtë azhurnim të lëshuar nga Apple.

Të gjitha modelet në përputhje me këtë format RAW dhe lajmet dhe informacionet përkatëse mund të gjenden direkt në këtë seksion të faqja në internet e mollës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.