Patenta e Apple i vendos kamerat në rripin e Apple Watch

Kamera patentash rrip Shikojnë

Kjo gjë për patentat është pa ndërprerje dhe tregon punën që ata bëjnë në Apple në të gjitha aspektet e pajisjeve të tyre. Tani një patentë del në dritë që tregon mundësinë e të paturit një aparat fotografik në rripin e një Apple Watch që thjesht duke ngritur krahun bëni një foto.

Këto funksionet padyshim që përfshijnë softuerin dhe harduerin e pajisjes. Madhësia e vogël e kamerave dhe përmirësimet në softuer sugjerojnë që çdo patentë mund të bëhet e mundur, nëse jo tani do të ishte për një kohë. Nga ana tjetër, ata prej nesh që kanë shikuar lajmet e Apple për një kohë të gjatë e dinë se ky lloj patente mund të bëhet ose jo i vërtetë në varësi të shumë faktorëve, por në shumicën e rasteve ato përfundojnë të jenë vetëm një më shumë në listë.

Në të vërtetë, këto lloj patentash na bëjnë të ëndërrojmë për një orë plot pajisje dhe funksione të ndryshme më shumë sesa ato që ka tashmë.. Në të gjitha këto patenta gjëja e rëndësishme është të mendosh pak për të ardhmen dhe mos besoni se ato janë për pajisjet aktuale. Përveç kësaj, disa prej tyre janë vërtet të dobishme, por në këtë rast, edhe pse të kesh një aparat fotografik në orën Apple ka qenë një lajm që përsëritet me kalimin e viteve, ne nuk e kemi parë dobinë e tij. Nëse arrin, do të arrijë, por ne nuk besojmë se është diçka thelbësore për kohët aktuale.

Aksesorë për bandat Apple Watch kemi parë shumë, patenta të ngjashme me këtë, të sapo botuar, dhe në shumicën e rasteve ato përfundojnë të mos jenë vërtet të dobishme ose fitimprurëse për t'u zbatuar. Prandaj është koha të vazhdojmë ta shohim këtë lloj patente si diçka të largët, të mundshme në disa raste dhe mbi të gjitha si një metodë Apple për t'i bërë të tjerët të mos e përdorni këtë teknologji të patentuar pa kaluar nëpër kuti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.