Ne testuam kamera sigurie të përputhshme me HomeKit, Anker eufyCam 2C

Çantë Anker eufyCam 2c

Increasinglyshtë gjithnjë e më e zakonshme të gjesh kamera sigurie të instaluara në shtëpi për arsye të dukshme sigurie. Sigurisht, ky lloj kamera, si ato që po testojmë sot në Unë jam nga Mac, ka disa formate sigurie të vendosura nga prodhuesi, por ka pak ose shumë pak që nuk kanë asnjë lloj kablli, që janë të pajtueshëm me HomeKit dhe që na ofrojnë një autonomi deri në 180 ditë që është praktikisht gjysmë viti. 

Shtë e rëndësishme të theksohet kjo autonomi brutale për kamerat Anker, edhe pse është e vërtetë që kjo nuk është e vetmja pikë e fortë e saj. Kamerat eufyCam 2C vijnë me një qendër që na lejon të ruajmë deri në 16 GB të dhëna, ato janë plotësisht rezistente ndaj jashtme falë certifikimit të saj IP67, Ato janë të pajtueshme me Apple HomeKit Secure Video, kanë një mikrofon dhe altoparlantë që të mund të bashkëveproni, por ajo që na pëlqen më shumë është mundësia e vendosjes së tyre kudo falë faktit që nuk kanë nevojë për një kabllo të vetme.

Bleni eufyCam 2C tuaj këtu

eufyCam

Kamerat eufyCam nuk janë nga një kompani e re që po del në treg ose nga një kompani me pak përvojë sigurie. Për ata që nuk e dinë, mund të themi se Anker është firma nën të cilën është vendosur eufy. Apple ka në katalogun e aksesorëve të saj disa produkte të kësaj kompanie kështu që ato janë me të vërtetë produkte me cilësi të lartë dhe të besueshme.

Gjithashtu me çështjen e kamerave të sigurisë ekziston një frikë e madhe për jetën private, kështu që në këtë rast regjistrimet ruhen në vend dhe ato mbahen të sigurta nga ndërhyrësit me një lidhje të koduar të sigurt, 256-bit. Për të hyrë në regjistrime bëhet direkt nga aplikacioni dhe ne kemi deri në 16 GB hapësirë ​​ruajtëse falas.

Autonomia e këtyre kamerave është një tjetër avantazh i saj

Kuti Anker eufyCam 2c

Pa dyshim, është gjëja e parë që vëreni kur paketimi arrin me kamera pasi tregon se është shumë i madh në kuti, atëherë kjo do të ketë nuancat e saj, por është e vërtetë që autonomia e saj është me të vërtetë e mirë edhe pse kjo do të varet nga përdorimi që mund t'i jepni kamerës.

Në rastin tonë të veçantë, kamerat nuk janë ngarkuar që nga e njëjta ditë kur ata mbërritën dhe kjo ka qenë më shumë se një muaj më parë, logjikisht kamerat e sigurisë duhet të bëjnë lidhje me to dhe mbi të gjitha për të shikoni se çfarë ndodh ose shihni kur një njoftim shkaktohet dhe kjo gjithashtu ndikon në autonominë e tij. 

EufyCam 2c kanë një autonomi shumë më të lartë se kamerat e tjera të ngjashme që kemi testuar se jam nga Mac, megjithëse është e vërtetë që do të varet nga ndërveprimet me ta që konsumohen pak a shumë shpejt. Ajo që është e qartë është se autonomia e saj është mbi mesataren në këtë lloj aparati fotografik.

Çfarë gjejmë në kuti

Përmbajtja Anker eufyCam 2c

Kutia e këtyre eufyCam 2c shtoni gjithçka që ju nevojitet për funksionimin e tij korrekt thjesht nxirrni ato. Mund të gjejmë në kutinë:

 • Stacioni HomeBase
 • 2 kamerat eufyCam 2C
 • Aksesorë dhe vida për instalim në një mur
 • Kablloja e karikimit mikro USB
 • Përshtatësi juaj i rrymës AC
 • Një kabëll Ethernet për HomeBase
 • Manuali i përdorimit me një hell për të rivendosur kamerat

Kështu që nuk do të keni nevojë për ndonjë përbërës shtesë për t'i përdorur ato. Ata shtojnë gjithçka që ju nevojitet instaloni dhe shijoni ato menjëherë jashtë kutisë.

Merrni kompletin tuaj eufyCam 2C këtu

Nuk kërkohet pajtim

Aplikacioni i Sigurisë EufyCam

Kjo është një tjetër nga pikat pozitive të këtyre kamerave Anker eufyCam 2C. Nuk ka nevojë të regjistroheni në ndonjë shërbim falë Hapësirë ​​ruajtëse 16 GB e HomeBase tuaj vlerësohet.

Pastaj Ju keni mundësinë për të kontraktuar shërbime të sigurta të videos Home Apple HomeKit por është gjithmonë opsional në këtë rast. Në këtë rast, pajtueshmëria me shërbimin e ruajtjes nuk do të thotë që ne jemi të detyruar ta bëjmë këtë, por nëse doni ta bëni këtë, ju tashmë e dini që të regjistroni me 2 ose më shumë kamera të pajtueshme me këtë shërbim, hapësira e 2TB e kontraktuar në iCloud nevojitet. Çmimi i këtyre planeve varion nga 2,99 euro në 9,99 euro në muaj, përkatësisht në varësi të kontratës.

Por siç themi ne Nuk është e nevojshme të kryeni asnjë lloj kontraktimi për këto kamera eufyCam 2c pasi ato shtojnë atë që është e nevojshme për të ruajtur videon.

La aplikacioni është i disponueshëm dhe plotësisht falas për përdoruesit e macOS:

Këto janë disa nga specifikimet kryesore

Për të kryer instalimin e saktë të kamerave të sigurisë Kërkohet aplikacioni eufy i Sigurisë do të gjeni për pajisjet iOS dhe Android. Pasi të kemi konfiguruar kamerat dhe stacionin eufy HomeBase, mund të përdorim aplikacionin HomeKit si aplikacionin kryesor nga vet iPhone, Mac ose iPad.

Kamerat kanë një lente me kënd të gjerë 135 ° ofron një pamje panoramike dhe padyshim që kanë edhe shikim natën. Logjikisht këto kamera mund të ndiqen Drejtpërdrejt ose shikoni përmbajtje të regjistruar mprehtësisht në definicion të lartë 1080p kështu që nuk do të keni probleme me mprehtësinë. Ata gjithashtu shtojnë një alarm prej rreth 100dB për të paralajmëruar një ndërhyrje të padëshiruar.

Një kartë SD është e nevojshme për ruajtjen lokale dhe padyshim që nuk është përfshirë në kutinë. Nga ana tjetër, ata kanë teknologji për zbulimin e njerëzve me të cilën këto kamera në mënyrë inteligjente zbulojnë format dhe fytyrat njerëzore. Me këtë teknologji ne sigurojmë që njoftimet e gatishmërisë të dërgohen vetëm kur një person tjetër afrohet, dhe jo kafsha jonë ose ndonjë kafshë që kalon para kamerës.

Mendimi i redaktorit

Nëse jeni duke kërkuar kamera sigurie që kanë një cilësi dhe siguri të lartë pa dyshim këto eufyCam 2C mund të jenë interesante për ju. Për më tepër, mundësia për të mos pasur kabllo të çfarëdo lloji i bën ata me kamera sigurie me të vërtetë të gjithanshme. Më e mira nga të gjitha është që këto kamera nuk janë gjithmonë aktive kështu që konsumi është me të vërtetë i ulët dhe prandaj ata kanë kaq shumë autonomi. Mund ta aktivizoni alarmin në distancë, mund të bashkëveproni me mikrofonët, keni mundësinë e marrjes së pamjeve nga ekrani nga Mac ose iPhone për ato që shikon kamera ... një numër i pafund opsionesh sigurie që do të ndihmojnë shumë se është i aftë të zbulojë fytyrat dhe në këtë zbulim merren fotografi me rezolucion të lartë për të shmangur frikën dhe hyrjen e padëshiruar.

Mund t'i vendosni kudo dhe të shijoni sigurinë që ata ofrojnë me paralajmërimet dhe sinjalizimet e tyre. Në këtë kuptim, problemi i vetëm që gjejmë me këtë çantë kamerash sigurie Anker është se çmimi i tij është disi i lartë, por performanca dhe cilësia e materialeve janë padyshim të pakrahasueshme me llojet e tjera të kamerave të sigurisë që mund t’i gjejmë në treg.

Anker eufyCam 2C
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 5 yje
239,99
 • 100%

 • Anker eufyCam 2C
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 95%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

rekuizitë

 • Video dhe cilësi audio që ato ofrojnë
 • E thjeshtë për t’u përdorur dhe instaluar
 • Materiale të forta të dizajnit dhe cilësisë
 • I pajtueshëm me produktet e tjera të Anker
 • Me 5 orë karikim keni gati 6 muaj autonomi

Contras

 • Ato nuk janë të lira, megjithëse është e vërtetë që përfitimet e tyre janë maksimale për sa i përket sigurisë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.