Kampusi i ri Apple në Austin apo Karolinën e Veriut?

Para nje muaji, Ne ju themi se Apple dëshiron të ndërtojë një kampus të ri. Vendi i zgjedhur dukej se ishte i qartë, djepi i prodhimit të Mac Pro të ri. Austin dukej se do të ishte qyteti i zgjedhur, megjithatë, informacioni i minutës së fundit, duket se shtëpia e re e Apple mund të vazhdojë të jetë në Karolinën e Veriut.

Karolina e Veriut nuk është hera e parë që tingëllon në bastet për të pritur kampusin e ri të Apple. Ne nuk i dimë qëllimet e vërteta të kompanisë amerikane. Ajo që është e qartë se dyshimi është tani i pranishëm.

Austin ka më shumë fletëvotime, por zyrtarët e Karolinës së Veriut thonë se kjo do të jetë e vetmja

Gjatë vitit 2018 Apple bëri blerje toke në Karolinën e Veriut përmes një prej kompanive të saj. Për këtë arsye u mendua se kampusi i ri do të krijohej në këtë tokë. Sidoqoftë, informacioni i ri e vendos atë në Austin, Texas. Sidomos pasi është në këtë qytet ku duke e bërë Mac Pro të ri me Donald Trump që viziton fabrikën.

Sidoqoftë, përkundër të gjitha këtyre shenjave, zyrtarët lokalë të Karolinës së Veriut paralajmërojnë se shtëpia e re e Apple mund të gjendet në këtë qytet. Sekretari i Tregtisë Tony Copeland tha që Kjo sit prej 281 hektarësh në Wake County është "e kontrolluar nga Apple". Asnjë informacion nuk është transmetuar në lidhje me këtë mundësi, sepse derisa Apple të deklarojë zyrtarisht se nuk do të jetë në këtë qytet, nuk mund të jepen më shumë të dhëna.

Kjo do të thotë dhe është e vërtetë se Apple ende nuk ka deklaruar se ku do të kryhen punimet, kështu që e panjohura do të vazhdojë të ekzistojë. Ajo që është e sigurt është se Karolina e Veriut nuk është aq e përgatitur logjistikisht sa Austin, për krijimin e vendeve të reja të punës, infrastrukturës për ta ... etj


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.