Beta e katërt e OS X 10.11.6 El Capitan tani e disponueshme për zhvilluesit

Rimëkëmbja-os x el capitan-0

Dëshira për të pasur një beta të dytë të macOS Sierra nuk na ndalon të shohim versionet e ardhshme beta të sistemeve operative që kemi sot. Beta e katërt e OS X El Capitan për zhvilluesit është lëshuar në të njëjtën kohë me iOS 9.3.3 dhe tvOS 9.2.2 beta.

Ashtu si në versionet e mëparshme të sistemit operativ për Mac-et tona të dashura, pak ose asgjë nuk u shtua përveç përmirësime në performancën e sistemit dhe zgjidhjen e gabimeve ose gabimeve të vogla nga versioni i mëparshëm beta i lëshuar nga Apple.

Në këtë rast, është e vërtetë nje jave që nga lansimi i beta 3 të mëparshëm të OS X dhe pjesës tjetër të sistemeve, dhe ne jemi të qartë se Apple do të vazhdojë me këtë ritëm për të paktën dy versione të tjera derisa të lëshojë zyrtarisht OS X El Capitan 10.11.6 për të gjithë. Në realitet priten disa karakteristika të reja në këto versione dhe kjo është ajo Shumica e përmirësimeve janë shtuar në macOS 10.12 Sierra.

Si gjithmonë kur merreni me versionet beta, këshilla është që të qëndroni larg tyre dhe mos t'i instaloni të paktën në ndarjen tonë kryesore. Gjithashtu në këtë rast ato janë versione të zhvilluesve dhe ne nuk kemi dyshim se nuk ia vlen të kryeni instalimin as në Mac-in tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.