Kapni videot tuaja të preferuara me SnapMotion

Me siguri në më shumë se një rast, ne kemi regjistruar një video në vend që të bëjmë një fotografi të një momenti që do të donim ta kapnim në një mënyrë statike. Alsoshtë gjithashtu e mundshme që ne kemi parë një film, të cilin do të dëshironim nxjerr ndonjë kornizë tjetër për të personalizuar desktopin tonë ose për të ndarë me miqtë dhe familjen tonë.

Për të nxjerrë imazhe nga videot, jashtë Mac App Store, ne kemi në dispozicion lojtarin fantastik VLC, e di që flas gjithmonë për të, por është më i miri për pothuajse gjithçka që lidhet me videot. Brenda Mac App Store, ne gjithashtu mund të gjejmë aplikacione të dedikuara vetëm për kryerjen e këtij funksioni, siç është rasti me SnapMotion.

SnapMotion, është një aplikacion i krijuar për të kryer funksionin e nxjerrjes së imazheve nga videot që duam, imazhe që pasi kapen mund t'i ndajmë drejtpërdrejt përmes rrjeteve sociale, të krijojmë GIF të animuara ... Përveç kësaj, gjithashtu na lejon të rrotullojmë videot, para se të kapim kapjen, nëse do të ishte rasti që ne ta kemi regjistruar atë në pozicionin e duhur ose më të përshtatshëm.

SnapMotion, na lejon të kopjojmë të gjitha kapjet në clipboard që e kryejmë, në mënyrë që sapo të ketë mbaruar puna, t'i mund t'i ngjisim së bashku në të njëjtin dokument, pa pasur nevojë të tërhiqemi dhe të lëshojmë nga drejtoria ku janë ruajtur.

Kjo app madje mbështet video në formatin 4k dhe kjo na lejon të nxjerrim secilin kornizë nëse është e nevojshme. Të gjitha imazhet që kapim përmes aplikacionit mund të krijohen në formate: PNG, JPEG, TIFF dhe HEIC.

SnapMotion ka çmim në Mac App Store prej 4,49 euros, është optimizuar për të punuar në procesorë 64-bit dhe është i disponueshëm në spanjisht, kështu që gjuha nuk do të jetë problem kur e përdorni. Ky aplikacion shoqërohet nga dy të tjerë: GlueMotion, me të cilin mund të bashkojmë imazhe të një sekuence dhe MetaImage, për të marrë meta të dhënat e një imazhi.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.