Aukey lançon 5 karikues të rinj inteligjentë për smartphone dhe laptopë

Detektor dinamik i Aukey

Kur bëhet fjalë për karikimin e pajisjes tonë iPhone, ashtu si nuk mund të përdorim asnjë kabëll, nuk mund të përdorim asnjë ngarkues që nuk e dimë me siguri, i cili e ka prodhuar atë. Ngarkuesit e kinezëve, Mund të na nxjerrë nga telashet, por ato nuk rekomandohen aspak për ditë për ditë. E njëjta gjë vlen edhe për kabllot e karikimit.

Me lëshimin e iPhone X, Apple implementoi një sistem i karikimit të shpejtë në intervalin e iPhone, Sistemi i karikimit të shpejtë që na lejon të karikojmë shpejt (me qëllim fjalësh) pajisjen tonë në më pak kohë. Por jo vetëm çdo karikues. Prodhuesi Aukey vë në dispozicionin tonë 5 modele të reja për mbulojnë të gjitha shijet, preferencat dhe nevojat e përdoruesve.

Çfarë është Zbulimi Dinamik

Aukey zbaton në këtë gamë të re të karikuesve funksionin Zbulo Dinamik, një funksion që optimizon shpërndarjen e energjisë së portave USB, duke zhbllokuar kështu të gjithë fuqinë që na ofron.

Shumica e karikuesve me më shumë se një port karikimi, nuk mund të përfitojë plotësisht nga fuqia e karikimit kur po karikojnë një pajisje të vetme, një problem që zgjidh funksioni i Zbulimit Dinamik.

P.sh.Nëse kemi një karikues me dy lidhje, një port USB-C 18W dhe një port USB 12 A 30W, karikuesi ka një fuqi totale prej 18W, por në realitet ai mund të ofrojë vetëm një fuqi maksimale prej XNUMXW, edhe nëse është vetëm përdoret porti më i lartë i energjisë.

Falë Dynamic Detect, karikuesi është në gjendje të caktojë 30W në të gjitha portat kur po përdoret vetëm një port. Kur përdoren dy portat, energjia ndahet si çdo karikues tjetër.

Kjo karakteristikë gjendet si në karikuesit e prodhuesit 30W ashtu edhe në 60W. Këtu ju tregojmë karikues të rinj nga prodhuesi Aukey me funksionin Zbulimi Dinamik:

Karikuesit Aukey me Dynamic Detect për iPhone

Aukey PA-D1 30W

Aukey PA-D1

Karikues 30w me funksionin Zbulo Dinamik, me dy porta dalje: USB-C dhe USB-A. Ky karikues është i disponueshëm në të zezë, ka një peshë 141 gram dhe përmasa 11,6 × 6,1 × 3,3 cm. Përveç se është i pajtueshëm me karikimin e shpejtë të iPhone, ai gjithashtu na lejon të karikojmë çdo pajisje tjetër të përputhshme, përveç Nintendo Switch, një MacBook Air, megjithëse do ta bëjë këtë me një shpejtësi shumë më të ngadaltë se ajo 60W.

Karikuesi 3oW i Aukey me Dynamic Detect ka një çmimi prej 30,99 euro.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Aukey PA-D2 36W

Aukey PA-D2

Aukey PA-D2 i ngarkuar na ofron një Fuqia dalëse 36W, është i pajtueshëm me Dynamic Detect dhe na ofron dy porta dalje USB-C. Nëse përdorim vetëm një lidhje për të karikuar pajisjen tonë, ajo do ta bëjë këtë me një fuqi prej 36W falë funksionit që përfshin. Nëse përdorim të dy lidhjet, secila prej tyre do të marrë 18W për ngarkesën e saj.

Ky model është i pajtueshëm me çdo pajisje të përputhshme me karikimin e shpejtë, përveç Nintendo Switch dhe MacBook Air, edhe pse ashtu si në rastin e mëparshëm, koha e karikimit do të jetë më e gjatë. Aukey PA-D2 ka çmim 32,99 euro.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Karikuesit Aukey me Detektiv Dinamik për MacBook

Aukey PA-D3 60W

Aukey PA-D3

Aukey vë në dispozicionin tonë karikuesin PA-D3, një karikues që na ofron një Energji 60W përmes dy portave: USB-C dhe USB-A. Nëse përdorim vetëm lidhjen USB-C për të lidhur pajisjen tonë, ajo do të japë 60W gjatë karikimit. Nëse, nga ana tjetër, e përdorim atë së bashku me një pajisje tjetër, ngarkesa do të shpërndahet si më poshtë: 45W për USB-C dhe 15 për USB-A.

Duke pasur një fuqi 60W, ne mund ta përdorim atë për të karikuar MacBook tonë pa probleme, diçka që nuk ndodh me modelet e mëparshme. Karikuesi 60W i Aukey ka një çmim prej 49,99 euro në Amazon, ka një peshë prej 181 gramë dhe përmasa prej 6,7 × 6,4 × 2,9 cm.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Aukey PA-D4 60W

Aukey PA-D4

Nëse jeni duke kërkuar një karikues për MacBook tuaj, ky model është ndoshta ai që po kërkoni. Aukey PA-D4 na ofron një lidhje të vetme USB-C dhe një fuqi prej 60W, energji ideale jo vetëm për të karikuar MacBook Air tuaj, por gjithashtu ju lejon të karikoni MacBook Pro pa probleme.

Ne gjithashtu mund ta përdorim atë për të karikuar iPhone tonë, smartphone të pajtueshëm me ngarkesë të shpejtë, Nintendo Switch ... 4W Aukey PA-D60 ka një çmim prej 34,99 euro në Amazon.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Aukey PA-D5 60W

Aukey PA-D5

Ky model është ai që ndërthur më të mirën nga të gjithë ato të mëparshmit. Aukey PA-D5 na ofron një Energji 60W përmes dy portave USB-C. Nëse përdorim vetëm një port, fuqia e ofruar nga ngarkuesi është maksimumi, që është 60W. Por ne e përdorim atë së bashku, fuqia e karikimit shpërndahet 45 / 15W.

Ky karikues është ideal për karikoni rregullisht MacBook / MacBook Pro dhe nëse gjithashtu kemi nevojë të karikojmë iPhone, iPad ose ndonjë smartphone tjetër të pajtueshëm me karikim të shpejtë. Aukey PA-D5 ka një çmim prej 59,99 euro në Amazon, ka një peshë prej 181 gramë dhe përmasa prej 11 × 7,5 × 3,5 mm.

Nuk u gjet asnjë produkt.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.