Karikuesi i Apple Watch Sport nuk është metalik si ai i modeleve të tjerë më të shtrenjtë

karikues-mollë-orë-plastikeDy ditë pas Apple Rights Watch dhe pasi kemi parë qindra video dhe fotografi të këtyre orëve të reja të Apple, ne do të tregojmë një detaj me të cilën shumë përdorues nuk janë plotësisht të kënaqur. 

Cableshtë kabllo ngarkuesi me të cilën vjen Apple Watch Sport. Që nga prezantimi i tij, karikuesi që u tregua në videot e kompanisë së mollës ishin kabllot që përfunduan në një lloj tablete rrethore METALIKE. Sidoqoftë, në modelet Sport, që nuk ka qenë rasti dhe përdoruesit kanë ndjerë se orët e tyre Apple janë të klasit të dytë.

Me ardhjen e Apple Watch në rrugë, ka disa ndryshime në drejtim të aksesorëve që sjellin disa modele dhe të tjerët përveç paketimit në të cilin paraqiten. Në atë kohë ju informuam se Apple Watch Edition do të furnizohej me kuti në formën e një kubi, i cili do të përfshinte një kuti plastike të rreshtuar në mënyrë perfekte brenda me një material tekstil, që përputhet me rripin Apple Watch për ta mbrojtur atë edhe më shumë.

karikues-mollë-orë-metalike

Tani, të Premten e kaluar, shumë përdorues u shtangën kur panë se ky nuk është ndryshimi i vetëm midis modeleve të ndryshme të Apple Watch. Apple Watch Sport është paketuar në kuti të zgjatura drejtkëndëshe dhe një madhësi të pazakontë për produktet e Apple. Gjithashtu, karikuesi që vjen me këtë model Apple Watch është bërë tërësisht prej plastike dhe jo metali siç është promovuar nga Apple që nga fillimi.

kuti-mollë-orë-sport

Karikuesi me majën metalike, dhe për këtë arsye me cilësi më të lartë, vjen standard me Apple Watch dhe Apple Watch Edition. Përveç kësaj, këto dy modele paraqiten në një lloj tjetër kutie, më katrore dhe me përfundime më të mira. Për të gjitha këto, përdoruesit që kanë blerë Apple Watch Sport mendojnë se kanë paguar për një Apple Watch që, megjithëse, vetë ora e jep premtimin e saj, paketimi dhe aksesorët e saj janë të klasit të dytë.

kutia e orës katrore-mollë


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.