Kinë mashtrim, karta dhuratë të rreme iTunes

Mashtrimi kinez i dyqanit iTunes

Në Kinë, shkarkimet zakonisht dominohen nga mjeti falas i kërkimit të mp3 e Baidu, kjo nuk është e vetmja, përveç kësaj ka edhe shërbime të tjera ligjore të shkarko muzikëSidoqoftë, ka disa ringjallje që po fitojnë financiarisht në kurriz të iTunes Store marketingut karta dhuratë false dyqane me numra të ligjshëm.

Normalshtë normale të gjesh në Dyqanin Online C2C të Kinës, karta dhuratë prej 200 dollarësh që kanë një çmim prej 2, 6 dollarë në këmbim valutor, por ka edhe mijëra karta false në treg.

Një metodë pa rreziqe është të zgjidhni një shitës përmes sistemit të mesazheve Taobao, pasi të bini dakord me të dhe të blini nga ai, ju do ta paguani atë me sistemin e mikro-pagesave të përfshira në Taopao, Alipay, pasi ofron garanci për pothuajse të gjitha bankat nga Kina Pas kësaj, shitësi do t'ju japë një kod të dërguar përmes mesazheve të çastit, ky kod përbëhet nga numra dhe me këtë kod mund të shkoni në Dyqani iTunes dhe filloni të zgjidhni muzikë, tashmë me kodin e legalizuar.

Këto mashtrime kryhen me ndihmën e Hakerët, në rastin e shitjet e paligjshme, këto kryhen me ndihmën e program (gjenerator çelësash).
Disa muaj më parë kur ky biznes filloi të tregonte shenja fitimi të konsiderueshëm, çmimi i paguar për një kod prej 200 dollarësh ishte rreth 320 RMB (monedha kineze), por siç ndodh shpesh, çmimet kanë rënë pas përfshirjes së më shumë tregtarëve në biznesi, çmimet kanë rënë duke arritur 18 RMB (2,6 $). Këta mashtrues përdorin kodet kryesisht për të Shkarko muzik, pastaj për Aplikacionet e iPhone dhe për Lojëra iPod Tradicionale.

Përmes | Faq-Mac


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.