'Shadowgun: DeadZone' shfaqet në Mac

Shadowgun: Deadzone, një nga reklamuesit më me reputacion në platformat mobile, vjen në Mac falas, duke ju lejuar të sinkronizoni progresin tuaj.

Logic Pro X azhurnon në kohë rekord

Apple azhurnon Logic Pro X, programin e saj profesional të redaktimit të muzikës me rregullime të shumta të defekteve në kod dhe përmirësime të përgjithshme të performancës.

Përditësim falas në OS X Mavericks?

Shtë një pyetje mjaft e realizueshme duke marrë parasysh evolucionin e iOS dhe mirëmbajtjen e çmimit në azhurnimet e njëpasnjëshme në OSX. A do të bëhet falas?

Apertura azhurnohet në versionin 3.4.5

Apple azhurnon hapjen e diafragmës, kompletin e saj të retushimit të fotove, në versionin 3.4.5 duke përfshirë përmirësime dhe rregullime të defekteve në kod

Mbuloni tastierën tuaj Mac me dru

Një kompani amerikane e aksesorëve për iPhone dhe Macbook është gati të lëshojë një çantë për ju që të mbuloni çelësat e Mac-ut tuaj me dru.

Apple deklaron humbje në Spanjë

  Pavarësisht arritjes së të ardhurave rekord në 2012, kompania vazhdoi të përqendrojë fitimet në Irlandë dhe bilancin me ...

A ia vlen të paguash AppleCare?

Unë nuk dua të komplikoj jetën tënde, për këtë ju tashmë mund të konsultoheni me faqen në internet të Apple ku sqarohen disa detaje dhe madje ...

Ky ka qenë viti 2012 në Apple

Viti 2012 ka mbaruar, Apple, si një kompani më shumë, duhet gjithashtu të shikojë prapa për të mësuar nga një vit, ...

Historia e Apple: Apple II

Këtu jemi edhe një të dielë, duke rishikuar historinë e kompanisë më të madhe dhe më të mirë të kompjuterëve, sot do të flasim ...

Apple Story: Lisa Computer

Apple Lisa ishte një kompjuter personal revolucionar i projektuar në Apple Computer gjatë fillimit të viteve 1980. Projekti Lisa filloi ...

IPhone 5 kundrejt 4S

Apple iPhone 5 i ri tashmë është në zotërimin tonë. Me një ekran më të madh, procesor më të fuqishëm ose kamerë të përmirësuar, është

Siri, përdor në spanjisht

Karakteristika e yllit të iPhone 4S na befasoi të gjithëve, për fat të keq Spanjishtja nuk ishte një nga gjuhët e mbështetura.

wifi2me: hyni në rrjetet wifi

Përshëndetje miq të applelizados, shumë kohë më parë kemi biseduar për iwep pro një program për të zhbllokuar rrjetet wifi që kemi shkarkuar ...

Merrni aplikacione !! Falas!

Epo miq të Applelizados këtu ju sjell një lidhje në një faqe ku do të gjeni T ALL GJITHA aplikacionet FALAS po po ...

[Kuriozitete] Rreth Steve Jobs

Sot të Dielën, ju lë këto kuriozitete kurioze për Steve Jobs, disa prej tyre tashmë të njohura, të tjerët jo aq shumë. 1) Shitur ...

Aplikimi i rekomanduar: Video Star

Vera është koha e vitit ku ne bëjmë më shumë foto dhe video këtu. Ne rekomandojmë Video Star, një aplikacion «tani për tani ...

Si të bëni foto në Mac

Shumë prej jush, të mësuar me Windows, duan të marrin një screenshot të ekranit dhe të kërkojnë atë të lumtur në tastierë ...

Rreziku i shurdhimit nga iPods

Muzika me volum të lartë për një kohë të gjatë shkakton dëme të pakthyeshme të dëgjimit. Ndërsa disa vende evropiane kanë ...

Asus gjithashtu kopjon MacBook Air

Nëse Apple kryeson veçanërisht tregun, kjo është pikërisht sepse kur pjesa tjetër e markave shkojnë, Apple tashmë është kthyer. Asus ...

Si të pastroni menunë kontekstuale «Hapni me» të Mac tuaj nga kopjimet

Nëse jeni përdorues të mirë dhe e trajtoni Macin tuaj mirë edhe nëse shikoni në menunë e kontekstit "Hap me", do të keni vërejtur se mund të jetë pak i çrregullt me ​​shënimet e kopjuara. … Për ta zgjidhur do të duhet të hapni vetëm një terminal dhe të futni një nga kodet e mëposhtme, në varësi të versionit të MAC OS X që përdorni: Mac OS X version 10.5 e lart: /System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/ Frameworks / LaunchServices .framework / Support / lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain Versionet e përdoruesve të domenit para Mac OS X 10.5: /System/Library/Frameworks/ApplicationServices.framework/\Frameworks/LaunchServices.framework/Support/ lsregister \ - kill -r -domain local -domain system -domain user Përdoruesi: Lifehacker.com

Disa kompani shpikin, dhe kompani të tjera i kopjojnë ato ... Rishikimi

Vetëm 15 nga 50 firmat kryesore të teknologjisë në botë rritën shpenzimet e tyre për kërkimin dhe zhvillimin (R&D) vitin e kaluar, duke përfshirë Microsoft, Samsung, Google dhe Apple. "Sapo të kaloni një nivel të caktuar të shpenzimeve, nuk ka asnjë provë që më shumë burime R&D do të arrijnë rezultate më të mira", shpjegon Barry Jaruzelski, ekspert i inovacionit në Booz & Company.

Mic Mod EFX nga Antares

Antares ka njoftuar lëshimin e Mic Mod EFX, versionin e tij të ri të shtojcës së modelimit të mikrofonit. Ofron më shumë ...

Lotus Symphony 3.0 për Mac OS X FALAS, Rishikim

Përveç kësaj, tani është e mundur të personalizohen aspekte të ndryshme të shiritave të menusë, fletët e informacionit mund të trajtojnë grafikë 3D, është shtuar një funksion shënimi me të cilin disa përdorues mund të bashkëpunojnë në krijimin e një dokumenti dhe tani është e mundur të futni skedarë multimedia të tilla si video dhe audio.

Features Karakteristikat e Lotus Symphony 3.0: - Mbështetje për skenarët VBA. - Mbështetje standarde ODF 1.2. - Mbështetje për Office 2007 OLE. - Shirita anësorë të rinj. - Mundësia për të personalizuar përmbajtjen dhe dizajnin e shiritit të veglave. - Aftësi për të krijuar karta të reja biznesi dhe etiketa. - Mundësia e futjes së skedarëve video dhe audio OLE. - Mbështetje për dokumentet master. - Mbështetje për tekstin në kohë reale. - Enkriptimi i skedarit i aktivizuar dhe mbrojtja me fjalëkalim e skedarëve Microsoft Word dhe Excel. - Mbështetje për "Hap në një dritare të re", përdoruesit mund të përdorin Command + ~ në Mac OS. - Klipet e reja nga galeria e artit.

Riparimi dhe mirëmbajtja me AppleJack

AppleJack është një aplikacion që mund të rregullojë problemet e fillimit të Mac tuaj kur gjithçka tjetër ka dështuar ose kur nuk keni një disk fillestar.

Colorware tashmë pikturon Mac mini tuaj

Unë dua Colorware, një kompani që në thelb është e përkushtuar për të pikturuar produkte të shumë ndërmarrjeve, por që përqendrohet kryesisht në ...

Probleme me ekranin IMac 27

http://www.youtube.com/watch?v=SjOxlxVz5Os&feature=player_embedded El iMac de 27 pulgadas es la nueva sensación de Apple en el terreno de los ordenadores, pero no…

Përditësimi i Performancës 1.0

Tashmë ka rënë shi nga të gjitha problemet që kanë përjetuar disa përdorues me disqet e tyre të forta, përveç sjelljeve të tjera ...

IPod Classic është azhurnuar

Nuk është shumë e zakonshme që Apple të kryejë azhurnime softuerësh në iPod-et e saj më të thjeshtë, por këtë herë ka

Snow Leopard dhe 64 bit

Kjo është një çështje që shpresoj të zgjidhet në versionin përfundimtar të Snow Leopard, sepse përndryshe do të ...

Zgjidhje për MacBook Pro 2009 Zhurma

Disa ditë më parë e njëjta gjë është folur në mesin e makerëve që kanë marrë MacBook Pro të ri, bloget për Apple dhe Mac janë gjithnjë e më të mbushur me tifozë të kompanisë së mollëve disi të shushatur me një problem të vogël, por padyshim i bezdisshëm që ka rezultuar në MacBook-et e tyre të ardhshëm: është një zhurmë si 'beep' që shfaqet papritmas në kompjuterët tanë Mac.

Probleme me iPod Nano 1G

Me siguri që po e lexoni këtë postim dhe mendoni se shkrimtari bëri një gabim dhe lexoi një burim mjaft të vjetëruar dhe që në ...

Standardizimi i Apple dhe Karikuesit: Lajmet, Pyetjet dhe Spekulimet

Uchshtë thënë shumë për universalizimin e karikuesve dhe për këtë arsye mundësia e përdorimit të të njëjtit karikues për të gjitha pajisjet tuaja pavarësisht nga kompania që i prodhon ato. Prandaj pritet që deri në vitin 2010 telefonat mobil të marrin tarifimin e nevojshëm përmes mini-USB, siç thuhet në marrëveshjen e nënshkruar më 29 qershor, nga përfaqësuesit e 10 kompanive të lëvizshme

IPod-i më i lirë në botë

Sipas një studimi të kryer nga banka Australiane "Commonwealth Bank", Australia është pikërisht vendi ku mund të gjesh më lirë një iPod Nano