MagSafe MacBook Pro

MagSafe sa shume na mungon

Apple shton ngarkuesin MagSafe përsëri në MacBook Pro. Ky është versioni 3 dhe duket se është këtu për të qëndruar për një kohë të gjatë

MacBook Pro i ri 13

Rritni prodhimin e ekraneve mini-LED

Thashethemet dhe lajmet e reja në lidhje me ekranet mini-LED paralajmërojnë që kompania Cupertino do të kishte furnizues të rinj për të rritur prodhimin

Mbrojtësi i ekranit me përparësi magnetike MacBook Pro

FCC certifikon një MacBook Pro të ri

FCC ka certifikuar një MacBook Pro të ri që mund të dalë në treg së shpejti. Për këtë ju nuk keni nevojë për një fjalim kryesor, ne tashmë e dimë se si Apple i shpenzon ato

Apple shpjegon përmbajtjen e azhurnimit të MacBook Pro 2018

Vetëm këtë javë, Apple lëshoi ​​një azhurnim të ri shtesë për macOS High Sierra 10.13.6, por ekskluzivisht për Apple MacBook Pro të ri shpjegon përmbajtjen e azhurnimit të MacBook Pro 2018, i cili përqendrohet në çështjet e kërcitjes së altoparlantëve

Fortnite testuar në 13-inç MacBook Pro dhe Blackmagic eGPU

Implementimi i eGPU-ve në macOS u lejon përdoruesve që kërkojnë shumë grafikë të punojnë me MacBook Pro pa ndonjë problem. Ata luajnë Fortnite në një MacBook Pro 13 inç dhe BlackMagic eGPU si një përmirësues grafik në një LG Ultrafine 5k dhe rezultatet janë të shkëlqyera.

MacBook Pro

MacBook Pro i panjohur shfaqet në standarde

Zgjohemi me një surprizë: mund të shohim një azhurnim të linjës së laptopëve MacBook Pro me një procesor më të mirë dhe mundësinë e rritjes së kujtesës RAM deri në 32 GB