Si të regjistroni një thirrje Audio FaceTime

A keni menduar ndonjëherë një mënyrë të rehatshme për të regjistruar podcast-et tuaja pa humbur cilësinë e zërit? Ne rekomandojmë aplikacione që do ta bëjnë punën tuaj më të lehtë.

MacBook Pro Retina 13 inç

Çfarë është Cydia?

Me Jailbreak dhe Cydia mund të personalizoni iPhone, iPad ose iPod Touch me ato funksione dhe veçori që dëshironi

Makek iPhone 6 i Hajek

Çfarë presim nga iPhone 6

Në Applelised ne jemi të etur për të parë iPhone 6, kështu që bazuar në thashethemet dhe rrjedhjet, ne ju tregojmë se çfarë presim nga iPhone 6

Ngjyrat e iPhone 6

Përmes një rrjedhje tjetër të përbërësve të brendshëm ne tashmë njohim ngjyrat përfundimtare në të cilat do të jetë i disponueshëm iPhone 6. Ne do t'ju tregojmë.

Si ta ndryshoni ekranin në iPhone 5

A është dëmtuar ekrani juaj ose keni rënë në iPhone dhe a është prishur? Ne ju tregojmë hap pas hapi se si të ndryshoni ekranin e iPhone 5 tuaj

Ky do të jetë iPhone 6

Vetëm 3 muaj pasi sheh dritën, të gjitha thashethemet dhe rrjedhjet drejtohen në të njëjtin drejtim: ky është iPhone 6 që do të shohim në shtator

OS X Yosemite në thellësi (II): Safari

Safari në OS X Yosemite është rinovuar dhe ka përfshirë funksione dhe karakteristika të reja që e thjeshtojnë atë, e bëjnë atë më të thjeshtë dhe më efikas

Tastiera diellore Logitech

Jailbreak i arritur në iOS 8

I0n1c, hakeri i njohur, publikon në Twitter provën e arritjes së Jailbreak në iOS 8 vetëm tre ditë pas prezantimit të tij

Si të instaloni WhatsApp për iPad

Ne ju tregojmë se si të instaloni WhatsApp për iPad ose iPod Touch me jailbreak dhe pa jailbreak, thjesht duhet të ndiqni këtë udhëzues

Si të rivendosni iPhone

Sot ne ju mësojmë në Applelizados të rindizni ose rivendosni iPhone në vetëm një hap dhe pavarësisht modelit

Si të shikoni iPad në TV

Si të shikoni iPad në TV

Ne ju tregojmë se si të shikoni iPad në TV tuaj përmes Apple TV dhe Airplay ose përmes një lidhjeje me tela

Si ta njohim iPhone imei

Në tutorialin e sotëm ju tregojmë mënyra të ndryshme për të njohur iPhone imei, pavarësisht nëse e kemi në dorë apo jo.

Çmimet e mundshme të iPhone 6

Ne analizojmë se cilat mund të jenë çmimet e mundshme të iPhone 6 bazuar në atë që Apple ka bërë tashmë me gjeneratat e mëparshme të iPhone

10 aplikacionet kryesore për iPad

10 aplikacionet kryesore për iPad

10 aplikacionet më të mira për iPad të disponueshëm në App Store dhe që nuk duhet të mungojnë në iPad tuaj nëse doni të përfitoni sa më shumë prej tij

Karakteristikat e iPhone 5

Karakteristikat kryesore të iPhone 5, i pari me një ekran me ekran të gjerë 16: 9, 4 "dhe një lidhës Rrufe. Madhësia ideale.

Si të ndryshoni Apple ID

Udhëzues që shpjegon se si të ndryshoni Apple ID-në tuaj me siguri totale dhe në disa hapa dhe shumë të thjeshtë

Molla është një kult

Mendime për krahasimin me një kult të përbërë nga të gjithë adhuruesit e Apple dhe iDevices e tyre.

Apple punëson për Veshjet e saj

Përmbledhje e vitit të fundit të punësimeve në Apple, kryesisht lidhur me gamën e saj të ardhshme të produkteve të Wearables.

Kontrolloni RAM-in e Mac tuaj jashtë OS X

Ne ju tregojmë se si të testoni RAM-in e Mac-ut tuaj për të verifikuar që funksionon si duhet dhe përjashtoni dështimet e mundshme të rastit pa ngarkuar sistemin operativ.

Automatizimi i zyrës në iPad

Me mbërritjen në App Store të Office për iPad, posteri i aplikacioneve të zyrës në iOS ka përfunduar. kjo është një përmbledhje e shkurtër.