Apertura azhurnohet në versionin 3.4.5

Apple azhurnon hapjen e diafragmës, kompletin e saj të retushimit të fotove, në versionin 3.4.5 duke përfshirë përmirësime dhe rregullime të defekteve në kod

Kontrolloni statusin e RAM tuaj me Memtest

Nëse keni pasur shumë ngrirje ose reboot të çuditshme kohët e fundit, mund të ndodhë që RAM-i juaj të jetë i keq, Memtest do t'ju tregojë nëse është apo jo.

Kitabu, lexues ePub me dizajn minimalist

Edhe pse nuk është më konkurruesja në treg, ky lexues ePub është tërheqës për shkak të angazhimit të tij për thjeshtësinë kur menaxhon skedarët tuaj.

Imazhet e mbrojtura me Watermark FX

Aplikim për Mac me të cilin mund të vendosni lehtësisht filigranë dhe linja uji për të mbrojtur imazhet që ne i vendosim në internet.

Lidhja e legjendat

Beta e League of Legends vjen për Mac

Tani beta e League of Legends e adaptuar për OS X është në dispozicion. Lojë me shumë lojtarë që po largohet dhe që na lejon të luftojmë me lojtarë të tjerë.

Si Apple vendos çmimet e saj

Politika e shitjeve e Apple është e habitshme: të gjitha produktet e saj kanë praktikisht çmime identike pavarësisht se ku shkoni, madje edhe në internet.

Siri, përdor në spanjisht

Karakteristika e yllit të iPhone 4S na befasoi të gjithëve, për fat të keq Spanjishtja nuk ishte një nga gjuhët e mbështetura.

wifi2me: hyni në rrjetet wifi

Përshëndetje miq të applelizados, shumë kohë më parë kemi biseduar për iwep pro një program për të zhbllokuar rrjetet wifi që kemi shkarkuar ...

Merrni aplikacione !! Falas!

Epo miq të Applelizados këtu ju sjell një lidhje në një faqe ku do të gjeni T ALL GJITHA aplikacionet FALAS po po ...

Aplikimi i rekomanduar: Video Star

Vera është koha e vitit ku ne bëjmë më shumë foto dhe video këtu. Ne rekomandojmë Video Star, një aplikacion «tani për tani ...

Porti Gameloft NOVA 2 në Mac

Gameloft është një specialist në kopjimin e ideve dhe transformimin e tyre në lojëra mobile, por duket se tani ata duan të bëjnë bast në ...

Ku është Cydia për Mac?

Unë nuk mund të jetoja pa Cydia në iPhone tim, kështu që kur Saurik njoftoi Cydia për Mac padyshim gëzimin

Apple azhurnon iWeb

Mendova se Apple e kishte lënë plotësisht iWeb mënjanë pasi nuk kishte përfshirë asgjë të re në iLife 11 të fundit, ...

Apple azhurnon iDVD

Isshtë një nga gjërat më të harruara nga Apple, por ka pësuar disa azhurnime shumë interesante për ata që ...

Si të krijoni tonet e ziles për FaceTime Beta për Mac, Rishikoni

Si të gjithë përdoruesit e versionit beta për Mac të FaceTime, ju mund të keni vërejtur se zileja është shumë e keqe dhe dëgjohet gjithashtu shumë e ulët. … Pasi të klikojmë atje «Cilësimet e importit», do të shfaqim menunë «Import duke përdorur» dhe do të zgjedhim «AIFF Encoder», i cili është formati audio që FaceTime përdor në meloditë e tij.

Çinstaloni plotësisht EyeTV

Një nga pengesat e mëdha që ka EyeTV është se përveç programit, ai vendos shumë ndihmës dhe daemonë në sistem ...

Mic Mod EFX nga Antares

Antares ka njoftuar lëshimin e Mic Mod EFX, versionin e tij të ri të shtojcës së modelimit të mikrofonit. Ofron më shumë ...