Kickstarter: Roccat 4, një shfletues uebi "ndryshe" për Mac

roccat4-0

Ky projekt KickStarter po zhvillohet për më shumë se tre vjet e gjysmë me versionet e mëparshme dhe tani ata po kërkojnë financim për shfletuesin e tyre të ri me aspekte mjaft interesante siç janë VisiTabs që tregojnë një pamje paraprake të përmbajtjes së skedës para se ta hapin atë.

Që nga viti 2009 udhëheqësi i projektit, Nathan Barton, ka punuar në këtë shfletues që nisi versionin e tij të parë të qëndrueshëm përsëri në 2011 me disa risi të tilla si ato të përmendura tashmë. VisiTabs ose opsioni i quajtur Roccat Flick, një mënyrë për të ndarë lidhjet me pajisjet e tjera iOS ose Mac me vetëm disa klikime.

roccat4-1

Përveç këtyre risive mund të shohim edhe të tjera si p.sh. Hiqe reklamën që do të eleminojë reklamat e padëshiruara, shkurtesat e tastierës për t'u caktuar në uebfaqe të ndryshme dhe t'i hapë ato me vetëm një çelës ose email-previewer që ju tregon një lidhje email dhe ju jep lidhjen për të hyrë drejtpërdrejt, midis shumë veçorish të tjera.

roccat4-2

Ndoshta risia më e rëndësishme e këtij versioni të katërt është mundësia për të pritur të gjitha konfigurimet tuaja, lista e leximit, historia ... në re dhe më konkretisht në shërbimin RClouds.me që më vonë të jemi në gjendje t'i rikthejmë ato në çdo Mac pa pasur nevojë të rikonfigurojmë ndonjë gjë tjetër, kjo është diçka shumë e ngjashme me atë që kemi tashmë në shfletuesit si Google Chrome ku kur të hyjmë direkt me llogarinë tonë, ai do të na kërkojë leje për të ngarkuar automatikisht cilësimet tona.

Tani për tani mbledhja e kryer nuk është shumë shpresëdhënëse me vetëm 23 paund, megjithëse financimi u hap më 4 gusht. Për të përfunduar në mënyrë efektive projektin ju nevojitet të paktën 3000 paund për të qenë në gjendje ta hedhin atë në fillim të vitit 2014 megjithëse duhet të merret parasysh se disa karakteristika do të zgjasnin më shumë për t'u zbatuar dhe të tjera si zhvendosja e bazave të të dhënave në re mund të shkaktonte një problem veçanërisht në fillim.

Më shumë informacion - Cili është shfletuesi më i rekomanduar për Mac?

Burimi - kickstarter


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.