Kivi për Gmail për Mac azhurnohet duke përfshirë filtrat në mënyrë që të keni postën tuaj të organizuar

Kivi për Gmail për Mac

Nuk ka dyshim që Gmail, platforma e postës së Google, së bashku me aplikacionet e saj cloud dhe zyra, janë një nga më të përdorurat në botë. Dhe, pasi ato janë mjaft të thjeshta, përveç që janë mjaft intuitive, ata e fitojnë këtë shumë. Sidoqoftë, mbase problemi më i madh është fakti që nuk ka aplikacione të veçanta për macOS, pasi kjo është diçka që shqetëson shumë përdorues.

Kjo është arsyeja pse, për vite me radhë, Kivi për aplikacionin Gmail është në dispozicion në Mac App Store, i cili përpiqet të ofrojë një version desktop të aplikacioneve të Google për të gjithë, i cili është azhurnuar së fundmi duke përfshirë funksione të reja që janë më të dobishëm për të gjithë.

Me sa duket, në mënyrë që të keni postën elektronike disi më të organizuar, për të gjetur shpejt atë që kërkoni, kanë krijuar një veçori të re, të cilat janë filtra. Në thelb, konsiston në atë që ju mund të filtroni email-et që keni marrë në llogarinë tuaj Gmail ose Google Cloud nga data në të cilën janë marrë, në të cilën keni hapur më parë, në varësi të faktit nëse Google i ka shënuar ato si të rëndësishme, nga bashkëngjitjet dhe, së fundmi, nëse i keni shënuar më parë si të paraqitura vetë.

Sidoqoftë, gjëja interesante për këtë është se ju mund t'i aplikoni ato në mënyrë selektive në të njëjtën kohë, kështu që nëse për shembull dëshironi të shihni postat elektronike më të rëndësishme, por vetëm ato që keni marrë dje dhe që përmbajnë bashkëngjitje, ju mund ta bëni këtë pa ndonjë problem, ndër shumë kombinime të tjera të mundshme.

Një pjesë e problemit me qasjet e mëparshme është se ata i detyruan përdoruesit të përdorin këto pamje fikse të kutisë së tyre. Nëse keni arkivuar një email, papritmas nuk mund ta gjeni lehtë. Nëse i shihni vetëm postat elektronike të shënuara nga Google si të rëndësishme, gjithmonë e dinit se po ju mungonin gjërat dhe do të duhej t'i kërkonit në emailin "jo të rëndësishëm".

- Eric Shashoua, CEO dhe themelues i Kiwi për Gmail, për 9to5Mac

Nëse përdorni Gmail në Mac-in tuaj, mund të interesoheni për Kiwi për Gmail, pasi është mjaft i dobishëm, dhe më shumë falë këtyre filtrave. Availableshtë në dispozicion në Apple App Store për Mac, megjithëse është e vërtetë që paguhet. Në të vërtetë ka një zbritje prej 50%, duke qëndruar në 5,49 euro, kështu që nëse jeni të interesuar, nxitoni ta blini pasi oferta do të përfundojë së shpejti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.