Klienti i desktopit në distancë të Apple arrin versionin 3.8.4

Tryezë e largët e mollës

Apple nis një azhurnim të ri për klientin e Remote Desktop dhe kështu arrin versioni 3.8.4 që shton një përmirësim të madh. Përmirësimi nuk është tjetër veçse korrigjimi i një gabimi që parandaloi përdoruesin e këtij programi të lidhej në distancë me Mac me versionet e mëparshme të OS X Yosemite.

Problemi lidhej kryesisht me lidhjen midis Yosemite, OS X Mountain Lion 10.8.5 dhe OS X Mavericks 10.9.5. Tani me këtë version të ri problemi është zgjidhur dhe padyshim azhurnimi u rekomandohet të gjithë përdoruesve.

Ky mjet na lejon të kemi kontrollin e makinës sonë nga distanca dhe ofron shumë opsione në vetvete, ka të bëjë më shumë sesa thjesht të shikojmë desktopin tonë Mac nga jashtë zyrës.

Versioni i ri i lëshuar nga Apple shton disa përmirësime në stabilitetin dhe besueshmërinë e mjetit por Duket se nuk shton ndonjë ndryshim më të rëndësishëm përveç zgjidhjes së pritshme të problemit të lidhjes midis OS X të ndryshëm. Ju mund të përdorni drejtpërdrejt shënimet e këtij azhurnimi nga faqja në internet e mollës dhe për ta azhurnuar mund ta bëni nga vetë App Store Mac nëse nuk e keni kapërcyer automatikisht versionin e ri. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   komandat telefonike dijo

  Unë nuk jam në përputhje me atë që është thënë këtu, sinqerisht mendoj se ka shumë aspekte që nuk janë marrë parasysh. Por unë vërtet e vlerësoj mendimin tuaj, është një artikull i mirë.
  të fala