Klienti i postës Spark azhurnohet me lajme të rëndësishme

Ndërsa është e vërtetë që për shumë përdorues, aplikacioni vendas i Postës është më se i mjaftueshëm për të menaxhuar postat tuaja ditorePër përdoruesit e tjerë, Posta ka qenë gjithmonë në gjysmë të rrugës atje. Në Mac App Store mund të gjejmë një numër të madh të aplikacioneve për të menaxhuar postën, por ka pak që ia vlen.

Ndër disa aplikacione që ia vlen të menaxhosh postën e përditshme, duhet të nxjerrim në pah Spark, jo vetëm për shkak të numrit të madh të funksioneve që na ofron, por edhe për shkak të është plotësisht falas. Përveç kësaj, ai gjithashtu na ofron një aplikacion për pajisjet mobile të menaxhuara nga iOS që sinkronizohet me versionin për macOS, kështu që ne gjithmonë do të kemi të njëjtën përmbajtje në të dy versionet.

Shkëndija për Mac sapo mori një azhurnim të ri emocionues në të cilën djemtë në Readdle kanë shtuar dhe përmirësuar disa nga funksionet që na ka ofruar tashmë ky aplikacion i shkëlqyeshëm për menaxhimin e postës elektronike. Më poshtë ne vazhdojmë me detaje lajmet që na ofron ky azhurnim i fundit i Spark, me të cilin aplikacioni arrin versionin 2.0.9:

 • Të gjithë përdoruesit e klientëve të postës elektronike Spark mund t'i lejojnë kolegët e tyre të dërgojnë drafte email të përbashkët në emër të tyre.
 • Opsionet e njoftimit janë përmirësuar për të qenë në gjendje të menaxhojnë në çdo kohë numrin e sinjalizimeve që marrim ndërsa përdorim Mac-in tonë.
 • Së fundmi, ne mund të zgjedhim pjesën e fijes së një emaili që duam ta ruajmë ose ta shtypim, një funksion ideal për kur dëshirojmë të shtypim një seri postash elektronike por gjysma e tyre nuk përmbajnë informacione përkatëse.
 • Pamje e re një ditore për t'u përqëndruar në ngjarjet që kemi planifikuar.
 • Ne mund të krijojmë ngjarje nga posta elektronike, një tipar që është në dispozicion në Postë për një kohë të gjatë.
 • Veprime gjeste për integrimet e palëve të treta.
 • Numri i shkurtoreve të tastierës për kalendarin është zgjeruar.

Siç e përmenda në fillim të këtij artikulli, Spark është një klient fantastik i emailit që na ofron praktikisht të njëjtat funksione që mund t'i gjejmë tek çdo klient tjetër që paguan, por ndryshe nga ata, kjo është plotësisht falas. Nëse opsionet që Mail ju ofron nuk janë të përshtatshme, opsioni më i mirë sot për të menaxhuar emailin tuaj është Spark.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.