Klienti i postës elektronike të shkëndijëve u azhurnua për të përfituar nga ajo që ka të re në macOS Mojave

Pas disa orësh, Apple do të dalë zyrtarisht dhe për të gjithë, versioni përfundimtar i macOS Mojave, versioni i ri i sistemit operativ të Apple për kompjuterët Mac. Ndryshe nga versionet e mëparshme, ky botim i ri nuk është i pajtueshëm me të gjithë Mac-et e lëshuar para vitit 2012, kështu që mund të jetë një problem për përdoruesit që duan të shijojnë versionin e fundit të macOS.

Jetëgjatësia e Macs është rritur ndjeshëm vitet e fundit, edhe pse natyrisht, Apple duhet të fillojë të kufizojë numrin e pajisjeve të përputhshme me këtë version në mënyrë që të inkurajojë rinovimin. Duke marrë parasysh disa prej kompjuterëve që kanë qenë në gjendje të shijojnë macOS High Sierra me 9 vjet në treg, lëvizja e Apple është më se e justifikueshme.

Ndërsa ne presim që Apple të lëshojë azhurnimin e versionit përfundimtar të macOS Mojave, siç ka komentuar kolegu im Javier, disa zhvillues tashmë kanë filluar të lëshojnë azhurnimet përkatëse për përfitoni nga lajmet që vijnë nga dora e versionit të ri të macOS, përveç shmangies së problemeve të përputhshmërisë.

Çfarë ka të re në versionin Spark 2.0.13

  • Klienti i postës Spark integron me shërbimet më të përdorura të thirrjeve të konferencave të tilla si Google Hangouts, Google Meet, Zoom dhe GoToMeeting në mënyrë që të mund të shtojmë lidhje konference për ngjarjet pa qenë e nevojshme të largohemi nga aplikacioni.
  • Mbështetje për modalitetin e ri të errët, një nga risitë kryesore të macOS Mojave.
  • Seksioni i preferencave është ridizenjuar, kështu që është shumë më e lehtë të gjesh opsionet e konfigurimit që na duhen.
  • Djemtë nga Spark, natyrisht, e kanë shfrytëzuar rastin për të korrigjuar disa nga problemet që paraqiti aplikacioni në azhurnimin e mëparshëm, diçka që padyshim vlerësohet.

Shkëndija është në dispozicion për t'u shkarkuar plotësisht falas Dhe është një mundësi e shkëlqyeshme për të postuar, nëse klienti vendas i postës së macOS nuk mbulon nevojat tona. Përveç kësaj, ai gjithashtu ka një version për iOS, prandaj, ne gjithmonë do t'i kemi llogaritë tona të sinkronizuara në të dy pajisjet.

Spark - Aplikoni për Postën e Leximit (Lidhja e AppStore)
Shkëndija - Aplikoni për Postën e Leximitfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.