Klikime në reklamë: Mac vs. Windows vs Linux

grafik

Reklamimi është një nga elementët më të bollshëm në rrjetin aktual (përveç nëse kemi filtra të mirë si AdBlock Plus), por ...Cilët përdorues kanë më shumë gjasa të klikojnë në reklamë?

Epo nëse i përmbahemi grafikut, përdoruesit që ka më shumë të ngjarë të japin reklamat janë ata të Microsoft-it, dhe pastaj kemi praktikisht të lidhur ata të Linux dhe Mac. Sinqerisht, kjo përforcon teorinë time se përdoruesit e Windows kanë më pak njohuri kompjuterike, diçka që po konfirmohet pak nga pak.

Dhe çfarë lloji të reklamës zakonisht përdoruesit janë të interesuar të klikojnë? Epo, sidomos në atë të reklamave të klasifikuara, njoftoni me kohë.

Unë gjithashtu u habita që Mac është kaq afër Linux, veçanërisht duke marrë parasysh që Linux është një sistem i përparuar i vetë kompjuterit në kompjuter dhe përdoruesi mesatar ka më shumë në Mac.

Burimi | Genbeta


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   jaca101 dijo

    Mbani në mend se ekziston një grup i madh i makerëve që dinë më pak shkencë kompjuterike sesa windosero mesatare. Ata janë muzikantët. Ata përdorin Mac sepse është ajo që u shërben atyre dhe nuk u krijon probleme por nuk kanë ide për kompjuterin. dhe as nuk duhet ta kenë, prandaj zgjodhën një Mac.