Kodi burimor MacOS Sierra konfirmon karakteristikat e reja në Mac-et e ardhshëm

Kodi burimor macOS SIerra Top

Ndërsa ata numërojnë shokët e 9to5Mac, është zbuluar në kodin burimor të lajmeve të sistemit të ri operativ masOS Sierra (aktualisht ende në fazën beta) që na bën të parashikojmë atë që kemi përgatitur nga Apple për laptopët e ardhshëm të mollës.

Me sa duket, ndër të tjera, ata do të kenë mbështetje për të Shpejtësi transferimi USB 3.1 deri në 10Gb / s dhe ato do të përfshijnë Thunderbolt 3. Këto dhe përditësime të tjera të pajisjeve që me siguri do të kenë një pritje shumë të mirë në të gjithë rrjetin e Apple.

Vargu i tekstit nga i cili është marrë ky informacion është nxjerrë nga pika të ndryshme në kod dhe quhet «Super Shpejtësi Plus« Hapi i parashikueshëm në cilësi me USB 3.1 të ri, i cili deri më tani lejonte deri në 5Gb / s shpejtësi të transferimit të skedarit pritet në modelet e mëparshme të kompanisë MacBook Pro, por këto nuk janë zbatuar ende në asnjë pajisje.

Ata pritet të bashkohen me kurs MacBook Pro 2016 që sipas thashethemeve, Apple është përgatitur ta paraqesë në fillim të vjeshtës.

Ky zbulim, i gjetur në kodin e OS të ri, nuk është për t'u habitur, pasi Apple gjithmonë zakonisht përmirëson pajisjet periferike dhe prezantimi i lidhjeve të tyre pas prezantimit. Thashethemet gjithashtu kanë rritur mundësinë e shfaqjes së DisplayPort 1.2.

Ne ende nuk dimë një datë fikse në Kur do të zbulojë Apple anije të reja kompjuterike të saj?, por është e vërtetë që thashetheme të ndryshme tashmë janë shfaqur në lidhje me ekzistencën ose jo të Touch ID të ri në Mac, si dhe një dizajn të përmirësuar me një trup të hollë, lidhje USB-C dhe një panel prekës OLED.

Sido që të jetë, ne jemi të etur të zbulojmë se çfarë lajmi na sjellin djemtë e Cupertino. Le të shpresojmë që ata të përcaktojnë një datë së shpejti në mënyrë që të shtojë në kalendar ngjarjen më të pritur kompjuterike të vitit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.