Koha e transportit në AirPods është shkurtuar

AirPod-et origjinale të Apple

Me ndalimin e biznesit dhe punës të shkaktuar nga kriza e koronavirusit, shumë produkte të Apple kishin vonesa në kohën e transportit. Sidoqoftë ndërsa situata në Kinë përmirësohet, koha po zvogëlohet.

Për disa ditë Apple rihap dyqanin Apple në Kinë Për këtë arsye, puna ka rifilluar edhe në kompanitë nga të cilat varet firma amerikane për të prodhuar disa nga produktet e saj. Koha e transportit në AirPods shkon normalizimi i atyre të mëparshëm të fillimit të masave kufizuese.

Kina po rikuperohet dhe Apple e vëren atë veçanërisht në kohën e transportit të AirPods

Një nga problemet e shumta me të cilat Apple është dashur të përballet me pandeminë globale ka qenë përballja me rritjen e kohës në dërgesat e produkteve të caktuara si AirPods, për shkak të mungesës së prodhimit të tyre.

Sidoqoftë, tani që Kina është në procesin e rimëkëmbjes, fabrikat po kthehen në normalitet dhe kjo po vërehet nga Apple që sheh si pajisjet po arrijnë në dyqane dhe orët e transportit rregullohen.

Në fillim të marsit, koha e pritjes për AirPods ishte mesatarisht gati 11 ditë. Tani për tani kjo mesatare ka rënë deri gati në 8. E njëjta gjë nuk është rasti me AirPods Pro që kanë akoma kohë shumë të larta pritjeje: një muaj.

AirPods Pro

Sigurisht, tani që Evropa është në një situatë të ngjashme me atë të Kinës disa muaj më parë, përdoruesit që bënë porositë e tyre shihen me Apple Store të mbyllur, të paktën në Spanjë. Por nuk duhet të shqetësoheni sepse Apple tashmë ka menduar për këtë dhe vë në dispozicionin tuaj një bateri përgjigjesh për dyshimet e blerësve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.