Koha për macOS merr një azhurnim duke përfshirë modalitetin e errët

Djemtë e Koha e kanë të mirëorganizuar. Çdo 3 muaj ata lëshojnë një azhurnim të sistemit për të përmirësuar funksionimin në përgjithësi, për të marrë funksione të reja dhe disa gjuhë shtesë. Këtë herë ata duan të lënë gjithçka gati për pritjen e macOS Mojave dhe përfshijnë një mënyrë të errët. Por ata qëndrojnë atje, sepse ata kanë bërë një rishikim të përgjithshëm të aplikacionit, duke shtuar funksione dhe duke përmirësuar atë që nuk funksionoi në kohën e duhur.

Rezultati është spektakolar, si në paraqitjen grafike të rezultateve, ashtu edhe në mënyra e errët dhe mënyra tradicionale, e cila shfaqet në mënyrë perfekte në Mojave.

Kush nuk e njeh aplikimin, Koha na tregon në një mënyrë shumë grafike kohën që kalojmë përpara Mac-it tonë dhe di cilat punë dhe projekte na marrin më gjatë. Menaxhimi i kohës duket se është i rëndësishëm për Apple, sepse në versionin iOS gjejmë një shërbim që na tregon se ku jemi më shumë kohë para pajisjes sonë.

Meqenëse Mac është disi më i orientuar drejt punës, me Koha mund të matni kohën e marrë nga një projekt i caktuar. Përveç kësaj, opsionet e personalizimit janë të gjera, duke qenë në gjendje të caktoni kohë manualisht për projektet që kanë filluar dhe ne nuk jemi lidhur në fillim.

Në këtë azhurnim, ne gjejmë në mënyrë të dukshme:

 • Mbështetje për përdorimin e aplikacioneve: Mailplane, Bear, Dash dhe Opera. 
 • Integrimi me GrandTotal 5: Detyrat e krijuara në Koha do të shfaqen në GrandTotal, duke qenë në gjendje të fusin informacionin e raportuar në faturë.
 • Përkthimi kinezisht. 
 • Plotësisht funksionale në macOS Mojave.
 • Shumë përmirësime të tjera bazuar në përvojën dhe reagimet e përdoruesit.

Nëse jeni një përdorues i Timing 2, domethënë, keni aplikacionin e fituar që nga Shtatori 2017, mund ta azhurnoni falas. Por nëse doni të përdorni atë për herë të parë, keni në dispozicion tre versione, të cilat mund t'i blini në tuajin web: Produktiviteti për 29 €, Profesional për 49 € dhe versioni më i plotë, Ekspert për 79 €. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.