Koktej do të mbajë Mac tuaj në formë të lartë

Koktej.mirëmbajtja.0

Shumë prej aplikacioneve ekzistuese në lidhje me mirëmbajtjen e Mac-ut tonë janë vetëm ato, aplikacionet e mirëmbajtjes që pastroni mbetjet e skedarëve të përkohshëm ose ato do të çlirojnë memorjen e sistemit të papërdorur që është përdorur më parë për detyra të tjera.

Sidoqoftë Cocktail, siç tregon emri i tij, përzien aplikacionet më të mira të mirëmbajtjes me opsione të ndryshme që do ta bëjnë 'jetën tonë më të lehtë' brenda OS X, siç janë skriptet e vogla për të parë skedarët e fshehur ose një kontroll i thjeshtë që aktivizimi i tij do të na tregojë bibliotekën e Sistemit se përndryshe do të duhet të aktivizohemi me terminal ose duke mbajtur të shtypur tastin Opsion ndërsa klikojmë në menunë «Shko» të Finder.

Konkretisht, ne do të jemi në gjendje të shohim lejet e diskut dhe të rivendosim ACL-të në momentin që këto leje fillojnë të na japin probleme me gabime në hapjen e dosjeve ose programe për shembull. Ne gjithashtu kemi një skedë Rrjeti dhe Ndërfaqja me të cilën mund të aktivizojmë ose çaktivizojmë efektet grafike nga Dock ose të menaxhojmë rrjetin në fjalë derisa të pastrojmë plehrat nga plehrat ose të kontrollojmë statusin e disqeve.

Koktej-mirëmbajtje-2

Në versionin e tij 7.2.1 pretendon të jetë i pajtueshëm me versionin më të fundit të madh të sistemit operativ, që është OS X Mavericks, por nga ana tjetër unë Unë kam qenë në gjendje të zbuloj defekte të vogla Kjo e pengon pak përvojën, siç është varja e dritës (përgjigjet përsëri pas disa sekondash) ose opsionet që nuk funksionojnë aq mirë.

Koktej-mirëmbajtje-1

Edhe kështu, me këto defekte të vogla që akoma duhet të lëmohen, më duket një program shumë i plotë në lidhje me opsionet e tij dhe se për çmimin prej 19 dollarësh na ofron një gamë të gjerë mundësish që do të duhej të paguanim në aplikacione të ndryshme përveç si CleanmyMac, kështu që paguan për sa kohë që zhvilluesi vazhdon të përmirësojë mbështetjen me versione të reja të sistemit operativ dhe shkoni duke korrigjuar mete.

Link: Mirëmbajtja e koktejve


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.