Total War: Koleksioni SHOGUN 2 tani i disponueshëm në Mac App Store

total-luftë-shogun

Isshtë një lojë interesante që sapo ka mbërritur në Mac App Store dhe që na ofron mundësinë e lëvizin në Japoni të shekullit të XNUMX-të dhe bëhu drejtuesi i njërit prej dymbëdhjetë klaneve rivalë të kohës, duke përdorur ambiciet politike, shkëlqimin ushtarak dhe dinakërinë e pamëshirshme për të unifikuar vendin për interesat tuaja. Për këtë ne duhet të kemi kontroll të plotë të aftësive unike të klanit tuaj në artet marciale dhe me këtë kontroll ne mund të kryejmë beteja spektakolare në kohë reale dhe të kontrollojmë hartën e fushatës me radhë por duhet të sqarohet se nuk kemi opsionin për multiplayer.

total-war-shogun-1

Një çështje tjetër e rëndësishme për t'u marrë parasysh para se të filloni në blerjen e lojës të transportuar nga Feral për përdoruesit e Mac, janë kërkesat minimale për të qenë në gjendje të luajnë mirë dhe hapësirën që ajo zë në Mac tonë. kerkesa minimale:

Procesori 1.8GHz, RAM: 4 GB, Karta Grafike: 256MB dhe 22 GB Hapësirë ​​e lirë pasi loja zë 18.63 GB. Kartat grafike të mëposhtme NUK janë në përputhje me lojën: seri ATI X1xxx, seri ATI HD2xxx, seri Intel GMA, Intel HD3000, seri NVIDIA 3xx, seri NVIDIA 7xxx, seri NVIDIA 8xxx dhe seri NVIDIA 9400. Kartat e mëposhtme ju kërkojnë të keni të paktën 8 GB RAM në sistem, Intel HD4000.

Nëse i përmbushni këto kërkesa minimale, do të jeni në gjendje të shijoni samurai, ninjas dhe murgjit luftëtarë në beteja spektakolare në kohë reale përmes maleve me dëborë, rreth kështjellave të larta të fortifikuara dhe në fushat e luleve të qershisë, siç shpjegohet në Mac App Store vetë. Shtë një lojë e pritshme për shumë nga ndjekësit e saj që kanë një Mac, por përkundrazi vjen me një çmim disi i lartë per mendimin tim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.