Kombinoni skedarë të shumtë PDF në një me Multiple PDF Merge, tani të disponueshëm më lirë

Skedar PDF

Në disa raste, ju mund të keni pasur shumë skedarë PDF në kompjuterin tuaj, dhe për një arsye specifike, a keni menduar se mbase bashkimi i të gjithë atyre është një ide e mirë, në mënyrë që të ruhet pak më shumë organizim. Dhe, fakti është se kjo në veçanti mund të jetë një detyrë disi komplekse, sepse në parim nuk është diçka e thjeshtë.

Sidoqoftë, në rast se mendoni se, ekziston një zgjidhje e thjeshtë, dhe nuk është askush tjetër veçse një aplikacion i quajtur Multiple PDF Merge, i cili zbritet përmes Mac App Store për të gjithë ata që e duan atë.

Bashkoni skedarë të shumtë PDF në një me Multiple PDF Merge

Siç e përmendëm, në rast se keni nevojë ta kryeni këtë operacion për ndonjë arsye, përveç mënyrave manuale për ta arritur atë, një mundësi e mirë është Multiple PDF Merge. Funksionimi i tij është mjaft i thjeshtë, sepse për ta përdorur, në radhë të parë, kur e keni të hapur, ajo që do të duhet të bëni është klikoni në ikonën e shtimit të skedarëve, të përfaqësuar nga një "+" në këndin e sipërm të djathtë.

Kur ta bëni, do të hapet një dritare e vogël e Gjetësit në Mac-në tuaj, në të cilën duhet vetëm, duke shtypur tastin e komandës, zgjidhni të gjithë skedarët PDF në fjalë për t'u bashkuar. Sapo të keni shtuar gjithçka që dëshironi, thjesht duhet të klikoni, në fund të dritares së aplikacionit, në butonin "Bashko", dhe voila, posa ta bëni këtë, procesi do të fillojë menjëherë.

Shkrirja e shumëfishtë PDF

Bashkimi me skedarë të ndryshëm zakonisht nuk zgjat shumë, megjithëse është e vërtetë që varet pak nga kompjuteri juaj dhe numri i skedarëve që keni zgjedhur për të mbledhur. Në mënyrë të ngjashme, ky aplikacion gjithashtu përqendrohet pak në shpejtësinë, kështu që siç thamë, në shumicën e rasteve nuk do të marrë asgjë.

Në fund, thoni se, nëse jeni të interesuar, vetëm për një kohë të kufizuar, Bashkimi i shumëfishtë PDF është i disponueshëm përmes Mac App Store për një çmim prej 5,49 euro, domethënë, rreth 2 euro më lirë se çmimi i saj i zakonshëm, kështu që nëse ju nevojitet, tani është një kohë e mirë për ta blerë:

Bashkimi i shumëfishtë PDF (Lidhja AppStore)
Shkrirja e shumëfishtë PDF3,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.